Կարեն Կարապետյանը խոսել է ՀՀԿ ցուցակում ընդգրկվելու հնարավորության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը առաջիկա խորհդարանական ընտրություններին պատրաստվում է ներկայանալ իր աշխատանքով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին վարչապետը հայտարարեց հունվարի 13-ին կառավարությունում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ` պատասխանելով հարցին, թե որն է լինելու իր դերն առաջիկա քարոզարշավում:
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք վերջին հինգ տարիներին բնակվել է Հայաստանում և արդյոք Մոսկվայում աշխատելու փաստը կարող է խանգարել Հայաստանի հանրապետական կուսակցության նախընտրական ցուցակում ընդգրկվելու համար` Կարեն Կարապետյանն ասաց.  «Վերջին 5 տարիներին Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի եմ, ապրել եմ Երևանից դուրս: Համապատասխանում է դա օրերի քանակի սահմանափակմանը, որպեսզի լինեմ ՀՀԿ ցուցակում, այդ հարցի պատասխանը չգիտեմ, բայց եթե չի համապատասխանում, ապա ես ցուցակում չեմ լինի»,- ամփոփեց ՀՀ վարչապետը:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян рассказал о своих возможностях быть включенным в списки РПА
Премьер-министр Армении Карен Карапетян готовится предстать в грядущих парламентских выборах своей работой. Как передает «Арменпресс», об этом он сказал во время своей пресс-конферебции 13-го января, отвечая на вопрос о том, какова будет его роль в грядущих парламентских выборах.
На вопрос, проживал ли он последние 5 лет в Армении, и может ли факт его работы в Москве помешать включению в предвыборные списки РПА, премьер-министр Армении Карен Карапетян сказал: «В последние 5 лет я являюсь гражданином Армении, проживал вне Еревана. Я не знаю ответа на вопрос, противоречит ли это Избирательному кодексу Армении, чтобы оказаться в предвыборных списках РПА, и если это противоречит – то меня в этих списках не будет».