Արցախի Նախագահի նստվայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման արարողություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում դեկտեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել 2016 թվականի ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողների եւ ազատամարտիկների, ինչպես նաեւ հանրապետության կենսագործունեության տարբեր բնագավառներում ակնառու հաջողություններ արձանագրած անձանց պարգեւատրման հանդիսավոր արարողություն: 2016 թվականին սպորտի ոլորտում բարձր արդյունքներ գրանցած արցախցի մարզիկները արժանացել են նյութական խրախուսման:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, միջոցառման ընթացքում ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են այսօր Տավուշի մարզում հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս զոհված զինծառայողների հիշատակը:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

YEREVAN, DECEMBER 29, ARMENPRESS. A solemn ceremony of awarding a group of Defense Army servicemen and volunteers for bravery and courage shown during the defense of the NKR state border in the course of the large-scale military operations unleashed by Azerbauiajn from April 2 to 5 of the current year, as well as individuals having registered outstanding achievements in various spheres of the republic’s life took place at the Artsakh Republic President’s Residence on December 29.
As “Armenpress” was informed from the press service of Artsakh President’s Office, Artsakh sportsmen who registered high results in 2016 received financial rewards. During the event the attendees stood in memory of the servicemen perished today during the defense of the Motherland’s borders in the Tavoush region.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, prime-minister Arayik Haroutyunyan and other officials participated in the ceremony.