Լարսի անցակետը միակողմանի փակ է բեռնատարների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 9-ի ժամը 20.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից, դժվարանցանելի են Մ-2 ավտոճանապարհից դեպի Սյունիքի մարզի Շինուհայր գյուղ ընկած հատվածը, Գորիս-Սիսիան (12-րդ կմ) և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները:
Ճանապարհային ոստիկանությունը փակել է Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհը՝ մինչ մաքրման աշխատանքների ավարտը:
Վարդենյաց լեռնանցքում, Սպիտակի, Դիլիջանի և Թասի ոլորաններին, Սարավան-«Զանգեր», Վանաձոր-Ստեփանավան-Ալավերդի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Կաթնաղբյուր-Ուրասար, Ստեփանավան-Արմանիս, Գորիս-Սիսիան (12-րդ կմ) ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Մ-2 ավտոճանապարհից դեպի Շինուհայր գյուղ ընկած հատվածում առկա է ձնաբուք:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար անվաշղթաների կիրառման դեպքում, սակայն Լարսի անցակետը բեռնատարների համար միակողմանի (Ռուսաստանի կողմից) փակ է:

Lars checkpoint closed for trucks in Russia-Armenia direction
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. All state and interstate highways in Armenia are mainly passable by December 9, 20.00.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Ministry of Emergency Situations of Armenia, Sotk-Karvachar highway and 12th km of Goris-Sisian highway are difficult to pass.
The Police have closed Sisian-Goris highway until clearance works are completed.
Black-ice is formed on Saravan-"Zanger", Vanadzor-Stepanavan-Alaverdi highways, Spitak and Tas turns and Vardenyats Pass.
Katnaghbyur-Urasar, Armanis Stepanavan, Goris-Sisian roads are endangered by blizzard.
According to the information received from the Department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of Georgia Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles in case of using tire chains, but the Lars checkpoint is closed for trucks (from Russian side).