Սահմանված սկզբունքները խախտողները պետք է ազատվեն աշխատանքից. Տարոն Մարգարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության, ինչպես նաև հասարակական կարգի պահպանության ծառայության աշխատակիցների մասնակցությամբ: Քաղաքապետն իր դժգոհությունն է հայտնել աշխատանքների կազմակերպման և պարտականությունների կատարման հարցում առկա թերացումներից: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Բոլորիդ առջև պահանջ էր դրվել հետևողական ու կոշտ պայքար տանել ապօրինի շինարարությունները հայտնաբերելու, կասեցնելու և նման շինությունները քանդելու ուղղությամբ, իսկ քաղաքացիների հետ շփումներում էլ լինել ազնիվ. մեկ աշխատակցի անազնիվ քայլը ստվերում  է բոլորիդ աշխատանքը:  Եվ բոլորդ զգուշացված էիք, որ սահմանված սկզբունքից ցանկացած շեղում իմ կողմից գնահատվելու է որպես աշխատանքային պարտականությունների կոպիտ խախտում, ինչն անպայման ունենալու է համապատասխան հետևանքներ: Վարչության պետն ու ծառայության պետն էլ պետք է խստորեն վերահսկեին սահմանված սկզբունքների պատշաճ կատարումը, սակայն անկախ կատարված աշխատանքների ծավալից, արդյունքը գնահատում եմ ոչ բավարար: Այս տարվա ընթացքում 15 աշխատակիցներ արդեն հեռացվել են աշխատանքից, քանի որ չարաշահել էին մեր և մեր համաքաղաքացիների վստահությունը: Սահմանված սկզբունքները խախտողները միանշանակ պետք է ազատվեն աշխատանքից, այստեղ երկրորդ կարծիք չի կարող լինել: Բայց միայն աշխատանքից ազատումը խնդրի լուծում չէ: Մշակեք վերահսկողության կանխարգելիչ այնպիսի մեխանիզմներ, որոնք առավելագույնս կբացառեն կոռուպցիոն բոլոր ռիսկերը: Կարճ ժամանակահատվածում ակնկալում եմ այնպիսի արդյունքներ, որոնք արմատապես կլուծեն ոլորտում առկա խնդիրները», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:

Yerevan Mayor vows to eradicate corruption risks in City Hall
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. Yerevan Mayor Taron Margaryan convened a consultation with City Hall officials, namely the urban development and land supervision department and the public order protection service. The Mayor expressed dissatisfaction over the shortcomings of the activities.
“You were all tasked with carrying out a continuous and strict struggle in locating illegal construction sites, suspending and demolishing such structures, and be honest while interacting with citizens: The dishonest step of one employee overshadows the work of all of you. And every one of you was warned, any deviation from the defined principle will be evaluated by me as a serious misconduct, which will definitely have corresponding consequences. The head of department and head of service must in their turn strictly oversee the proper implementation of the defined principles, however regardless the volume of implemented works, I assess the result as insufficient. 15 employees have already been fired during this year, because they abused our, and the citizens’ trust. Violators of the defined principles should definitely be dismissed from duty, there can’t be a second opinion here. But only dismissal isn’t a solution to the problem. Design such supervision preventive mechanisms, which will maximally rule out corruption risks. I expect such solutions in a short period of time, which will eradicate all present problems”, Taron Margaryan said.