Թրամփն ամերիկացիների հետ աննախադեպ երկխոսություն Է վարում սոցցանցերում. Twitter-ի ղեկավար
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից Twitter սոցիալական ցանցի օգտագործումն աննախադեպ բնույթ Է կրում եւ նրան հնարավորություն Է ընձեռում շարունակել ուղղակի երկխոսությունն ամբողջ ամերիկյան հասարակության հետ: Ինչպես հաղորդել Է USA Today թերթը, այս կարծիքը հայտնել Է Twitter ընկերության հիմնադիր եւ ղեկավար Ջեք Դորսին, որը ելույթ Է ունեցել Սան Ֆրանցիսկոյում  թվային տեխնոլոգիաներին նվիրված խորհրդաժողովում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ընտրյալ նախագահն օգտվում Է մեր ծառայություններից այլ մարդկանց հետ շփումներ ունենալու համար, եւ դա յուրաքանչյուրին թույլ Է տալիս իմանալ, թե նա ինչ Է մտածում այդ պահին: Իմ կարծիքով՝ դա հետաքրքիր Է»,- ասել Է Դորսին:
«Առաջ ես նման բան երբեք չեմ տեսել,- շարունակել Է Դորսին:- Մենք որոշակիորեն ընթանում ենք դիպի նոր աշխարհ, որտեղ ամեն ինչ աչքի առաջ Է, եւ յուրաքանչյուրը կարող Է տեսնել եւ քննարկել դա իրական ժամանակի ռեժիմով»: Մասնագետը խոստովանել Է, որ առայժ չգիտի, թե «այդ ամենն ուր կտանի մեզ», բայց ամեն դեպքում գործընթացը գրավիչ տեսք ունի, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Глава компании Twitter: Трамп ведет беспрецедентный диалог с американцами в соцсетях
Использование избранным президентом США Дональдом Трампом социальной сети Twitter ("Твиттер") носит беспрецедентный характер и дает ему возможность продолжать прямой диалог со всем американским обществом. Как сообщила газета USA Today, такое мнение выразил основатель и глава компании Twitter Джек Дорси, выступивший на конференции по цифровым технологиям в Сан-Франциско.
"Избранный президент пользуется нашими услугами для поддержания контактов с другими людьми, и это позволяет каждому узнать, что он думает в данный момент. По-моему, это интересно", - сказал Дорси,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Раньше я такого никогда не видел, - продолжил Дорси. - Мы определено движемся к новому миру, в котором все лежит на поверхности и каждый может увидеть и обсудить это в режиме реального времени". Специалист признался, что пока не знает, "куда это все нас приведет", но в любом случае процесс выглядит захватывающим.