Վահան Մարտիրոսյանը բարձր է գնահատել Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը նոյեմբերի 22-ին ընդունեց Հայաստանում Համաշխարհային բանկի գրասենյակի ղեկավար Լորա Բեյլիին:
Ողջունելով հյուրին` նախարարը բարձր գնահատեց Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցությունը, մասնավորապես, ՀԲ-ի աջակցությամբ իրականացվող «Կենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավման» ծրագիրը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից, Լորա Բեյլին հայտնեց, որ նախարարության հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերն այժմ ավարտական փուլում են:
«Մեր համագործակցությունը մինչ այժմ արգասաբեր է եղել, և մենք ուրախ ենք շարունակել աշխատանքը հուսալի գործընկերոջ հետ»,- ասաց ՀԲ գրասենյակի ղեկավարը:
Նախարարը հույս հայտնեց, որ Համաշխարհային բանկի հետ ճանապարհաշինական ծրագրերի հաջող փորձը կշարունակվի նաև տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, կապի և տրանսպորտի ոլորտներում:

Transportation, Communication, IT minister praises co-op with World Bank
YEREVAN, 22 NOVEMBER, ARMENPRESS. Vahan Martirosyan – minister of transportation, communication and information technologies of Armenia received Laura Bailey – World Bank country manager for Armenia on November 22.
Welcoming the guest, minister Martirosyan praised cooperation with the World Bank, particularly the “Improvement of road network of vital importance” project.
The ministry told ARMENPRESS Bailey said the joint projects with the ministry are currently in the stage of completion.
“Until now our cooperation has been productive, and we are happy to continue working with a reliable partner”, she said.
The minister expressed hope that the successful road-constructing project’s experience will continue in the fields of information technologies, communication and transportation.