ԻՊ-ի զինյալներն ավելի քան 230 մարդ են սպանել Մոսուլում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման անդամները 232 մարդու են մահապատժի են ենթարկել Իրաքի Մոսուլ քաղաքում եւ նրա արվարձաններում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 28-ին հայտնել են ՄԱԿ-ում:
«Անցած չորեքշաբթի 232 խաղաղ բնակիչներ են սպանվել: Նրանցից 190-ը Իրանի անվտանգության ուժերի նախկին ծառայողներ Էին»,-արեւմտյան ԶԼՄ-ները մեջբերում են ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների հարցերով գերագույն կոմիսարի վարչության մամուլի քարտուղար Ռավին Շամդասանիի խոսքը:
Մնացած 42-ն սպանվել են այն բանից հետո, երբ հրաժարվել են միանալ ԻՊ-ի շարքերին, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Боевики ИГ убили в Мосуле более 230 человек
Члены террористической группировки "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ) казнили 232 человек в иракском Мосуле и его окрестностях, сообщили в пятницу в ООН.
"В минувшую среду 232 мирных жителя были убиты. Из них 190 - бывшие служащие сил безопасности Ирака", - приводят западные СМИ слова пресс-секретаря управления Верховного комиссара ООН по правам человека Равины Шамдасани.
Остальные 42 человека были убиты после того, как отказались присоединиться к рядам ИГ, отмечают СМИ,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.