U!Pay վիրտուալ դրամապանակը հասանելի է ներբեռնման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom ընկերության կողմից ստեղծված և ԻԴՐԱՄ-ի օժանդակությամբ գործարկված U!Pay վիրտուալ դրամապանակի հավելվածն արդեն հասանելի է App Store-ից և Play Store-ից ներբեռնման համար: Ներբեռնումը բոլորովին անվճար է: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ucom ընկերությունից:
U!Pay-ը օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված և շարժական ծառայությունների համար, այլև իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի և տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:
Ծրագիր մուտք գործելու համար անհրաժեշտ է ընդամենը մեկ անգամ գրանցվել U!Pay համակարգում, իսկ վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ է լիցքավորել վիրտուալ դրամապանակը հասանելի միջոցներից որևէ մեկով: U!Pay հաշվին հնարավոր է կցել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված մինչև 10 հատ ArCa, MASTERCARD և VISA քարտեր և ավտոմատ կերպով համալրել U!Pay դրամապանակի հաշիվը, կամ վճարումներ կատարել՝ ընտրելով կցված քարտերից որևէ մեկը որպես վճարման միջոց: Կցված բանկային քարտերի տվյալները պահպանվում են ԱրՔա համակարգում, որն ունի PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) վճարային քարտերի տվյալների պահպանման անվտանգության միջազգային հավաստագիր:

U!Pay Virtual Wallet is Available for Download
YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. The U!Pay virtual wallet created by Ucom with the support of IDRAM is available for download from App Store and Play Store, Ucom told ARMENPRESS.
The download is absolutely free of charge. U!Pay enables users to proceed not only with the payments for Ucom fixed and mobile services, but also perform the utility payments, loan repayments, taxes and duties, as well as road police fines payments directly from a smartphone, regardless of user location.
In order to access the application one should sign in to the U!Pay system for just once; and to proceed with the payments it is required to recharge the wallet via one of the applicable means. It is possible to attach up to 10 ArCa, MASTERCARD and VISA cards, issued by the banks of Armenia, to the virtual wallet, or make payments by choosing one of the cards as means of the payment. The details of the attached credit cards are preserved in ArCa system, which has PCI DSS (Payment Card Data Security Standard) international certificate for payment cards' data storage.