Քարդաշյանը որոշեց MediaTakeOut կայքի հետ չդատավիճել կողոպուտի հետ կապված պատմության պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը հետ Է կանչել ինտերնետ-հրատարակության դեմ ներկայացված հայցը, որը պնդում Էր, թե նա  հնարել Է Փարիզում իր բնակարանի կողոպտման պատմությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Ինչպես հայտարարել Է աստղի փաստաբանը, կողմերը արտադատական համաձայնություն են կնքել: MediaTakeOut կայքը, որը պնդում Էր, թե Քարդաշյանը հնարել Է պատմությունը, որպեսզի ստանա 5,6 մլն դոլարի ապահովագրությունը, հերքում Է հրապարակել:
Քիմ Քարդաշյանն անցած շաբաթ MediaTakeOut-ի դեմ հայց Էր ներկայացրել Նյու Յորքի դաշնային դատարան: Հայցում ասվում Է, որ առցանց-տաբլոիդը հոկտեմբերի սկզբին մի շարք հոդվածներ Է հրապարակել, որոնցում ինքը ներկայացված Է որպես խաբեբա եւ հանցագործ:

Кардашьян решила не судиться с сайтом из-за истории с грабежом
Американская телезвезда Ким Кардашьян-Уэст отозвала иск против интернет-издания, которое утверждало, что она придумала историю сограблением ее квартиры в Париже.
Как заявил адвокат звезды, стороны заключили внесудебное соглашение. Сайт MediaTakeOut, утверждавший, что Кардашьян-Уэст сочинила историю, чтобы получить страховку в 5,6 млн долларов, опубликовал опровержение,сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Ким Кардашьян-Уэст подала на MediaTakeOut иск в федеральный суд в Нью-Йорке на прошлой неделе. В иске говорилось, что онлайн-таблоид в начале октября опубликовал серию статей, в которых она представлена как лгунья и преступница.