Ադրբեջանը համառորեն հրաժարվում է Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի պայմանավորվածությունների կատարումից. ՀՀ ԱԳ նախարար
Ադրբեջանը համառորեն հրաժարվում է Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի
պայմանավորվածությունների կատարումից. ՀՀ ԱԳ նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հոկտեմբերի 20-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են ղարաբաղյան հիմնախնդրին նվիրված՝ Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածություններին:
Հայաստանի արտգործնախարարն ընդգծել է, որ խաղաղ գործընթացի առաջ մղման համար հրամայական է այդ պայմանավորվածությունների անվերապահ իրականացումը, ինչից Ադրբեջանը համառորեն հրաժարվում է:
ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը վերահաստատել է ԵՄ աջակցությունը Վիեննայում և Սանկտ Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարմանը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո հանգուցալուծման գործընթացում առաջընթաց ապահովելուն ուղղված ջանքերին։

Azerbaijan stubbornly refuses to implement Vienna and St. Petersburg agreements – Armenian FM
YEREVAN, OCTOBER 20, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian receives on October 20 EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Herbert Salber.
As “Armenpress” was informed from the press service of MFA Armenia, the interlocutors touched upon the agreements reached at the Vienna and St. Petersburg meetings.
The Armenian Foreign Minister stated that the unconditional implementation of the mentioned agreements is imperative for the advancement in the peace process, while Azerbaijan stubbornly refuses to implement them.
The EU Special Representative reaffirmed EU’s support for the implementation of the agreements reached at the Vienna and St. Petersburg summits.