Վիգեն Սարգսյանին պաշտպանության նախարար նշանակելու շուրջ քննարկում չի եղել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ապրիլյան պատերազմի ժամանակ ռազմական ոլորտում թերացումների համար պետք է պատասխան տան անխտիր բոլորը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
«Սեյրան Օհանյանն առավել ևս այս պատերազմական իրավիճակում դրսեւորել է իրեն որպես բանիմաց ռազմական գործչի: Իհարկե, եղան բացասական երեւույթներ, սակայն, կարծում եմ՝ նման մեծ ոլորտում չեն կարող չլինել թերություններ»,-ասաց նա:
Հարցին, թե արդյոք պատասխանատվություն կրողների շարքում է նաեւ Սեյրան Օհանյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը պատասխանեց.
«Եթե հանկարծ քննության ընթացքում պարզվի, որ Սեյրան Օհանյանի մոտ նույնպես եղել են թերացումներ, ապա նա իր չափով կարող է կրել պատասխանատվություն»,- նշեց խմբակցության ղեկավարը:
Անդրադառնալով Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանի՝ Պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու լուրերին՝ նա նշեց, որ նման քննարկում չի եղել:

YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. All must held accountable for shortcomings in the military sphere during the April war, head of the RPA faction Vahram Baghdasaryan said, reports “Armenpress”.
“Seyran Ohanyan acted as a competent military leader especially in this situation of war. Of course, negative things happened, but I think everything cannot be perfect in such a large sphere”, he said.
To the question whether Seyran Ohanyan is also among those who will be held accountable, Baghdasaryan said:
“If the investigation reveals that Seyran Ohanyan also had some shortcomings, he may bear responsibility on his part”, he said.
Referring to the news on Chief of the Presidential Staff Vigen Sargsyan’s appointment as Defense Minister, he said there hasn’t been such discussion.