ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը կարևորում է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի կողմից Արցախի շահերի պաշտպանությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն սեպտեմբերի 25-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Բելգիա։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի  վարչությունից, այցի շրջանակներում Կարեն Միրզոյանը սեպտեմբերի 26-ին Բրյուսելում Հայ դատի գրասենյակում հանդիպել է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Կասպար Կարամպետյանի և կառույցի անդամների հետ։
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը գոհունակություն է հայտնել հայկական կազմակերպության հետ առկա համագործակցության բարձր մակարդակի կապակցությամբ, ինչպես նաև կարևորել նրա գործունեությունը՝ ուղղված Եվրոպայում Արցախի շահերի պաշտպանությանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, մանրամասն քննարկել հետագա ծրագրերը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներ, Արցախի Հանրապետություն-Եվրախորհրդարան բարեկամական խմբի անդամներ Դավիթ Մելքումյանը և Հայկ Խանումյանը։

NKR FM highlights protection of Artsakh’s interests by European Armenian Federation for Justice and Democracy
NKR FM highlights protection of Artsakh’s interests by European Armenian Federation for Justice
and Democracy
YEREVAN, SEPTEMBER 26, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of Nagorno Karabakh Republic (Artsakh) Karen Mirzoyan left for Belgium on September 25 on a working visit.
As “Armenpress” was informed from the press service of NKR MFA, on September 26, in the framework of the visit Karen Mirzoyan met with the head of European Armenian Federation for Justice and Democracy (EAFJD) Kaspar Karampetian and members of the organization at the EAFJD Brussels Office.
NKR Foreign Minister commended the high level of cooperation with the EAFJD and underlined the importance of its activity aimed at advocating the interests of Artsakh in Europe.
During the meeting, the sides touched upon a range of issues of mutual interest and discussed in detail the upcoming projects.