Շարմազանովը չի բացառում ընտրական օրենսգրքում նոր փոփոխությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի իշխանությունները չեն հրաժարվում ընտրական օրենսգրքում կատարված փոփոխություններից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀԿ խոսնակ, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը` պատասխանելով այն հարցին, թե խոսակցություններ կան, որ իշխանությունները պատրաստվում են հրաժարվել ընտրությունների ընթացքում գրանցման գործընթացը մատնահետքերով իրականացնելու գաղափարից: «Եթե կան որոշակի խնդիրներ, ապա դրանք տեխնիկական են և իշխանությունների հետ կապ չունեն: Մենք Ազգային ժողովում իրականացրել ենք փոփոխություններ, և ես կարծում եմ, որ աշնանային նստաշրջանի ընթացքում ևս մեկ անգամ կլինեն որոշակի փոփոխություններ»,- ասաց Շարմազանովը:
Նա հավելեց, որ նոր փոփոխություններ կարող են լինել, եթե իշխող կուսակցությունը կարողանա համաձայնության գալ այլ քաղաքական ուժերի հետ: «Ես չեմ բացառում, որ ընտրական օրենասգրքի հետ կապված մենք ունենանք որոշակի առաջարկներ»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով ստորագրված ընտրական ցուցակների հրապարակման վերաբերյալ հարցին՝ Շարմազանովն ընդգծեց, որ դրա հետ կապված իր կարծիքն արտահայտել է, և այդ կարծիքը չի փոխվել:

Sharmazanov does not rule out new amendments in Electoral Code of Armenia
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. Armenian authorities do not stand back from the amendments in the Electoral Code, “Armenpress” reports RPA spokesperson, Vice President of the Armenian Parliament Eduard Sharmazanov told the journalists after the Executive Body meeting of the Republican Party, commenting on the remark that there are rumors the leadership wants to stand back from the idea of registering the voters by fingerprints. “If there are some problems, they are technical and have nothing to do with the leadership. We made amendments at the National Assembly and I think some more amendments will be made during the autumn sitting”, Sharmazanov said.
He added the new amendments can take place if the authorities manage to reach an agreement with other political forces. “I do not rule out that we will bring new proposals over the Electoral Code”, he said.
Referring to the issue of promulgating the signed voter lists, Sharmazanov stated that he has already expressed his opinion over that issue and that opinion has remained unchanged.