Արցախի Նախագահը ՀՊՄՀ ռեկտորի հետ քննարկել է համագործակցության հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 24-ին ընդունել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի պատվիրակությանը՝ ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են բուհի հետ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը պահանջված է համարել փոխգործակցությունը Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հետ՝ երախտագիտություն հայտնելով հասատատության անձնակազմին Արցախին մշտապես ցուցաբերվող աջակցության համար:

Бако Саакян обсудил с ректором АГПУ вопросы сотрудничества
24 августа Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Армянского государственного педагогического университета им. Хачатура Абовяна во главе с ректором Рубеном Мирзаханяном.
Как сообщили Арменпресс в  Главном информационном  управлении  аппарата президента республики Арцах, были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества с вузом.
Глава государства отметил востребованность взаимодействия с Армянским государственным педагогическим университетом, выразив признательность коллективу вуза за постоянную поддержку Арцаху.