Քլինթոնը Ֆիլադելֆիայում հայտնվել Է ԱՄՆ-ի Դեմոկրատական կուսակցության համագումարում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահի՝ դեմոկրատների թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը ժամանել Է կուսացության համագումար, որը տեղի Է ունենում Ֆիլադելֆիայում: Հուլիսի 27-ի երեկոյան նա անսպասելիորեն կուլիսներից բեմ Է դուրս Է եկել, երբ համաժողովի մասնակիցների առջեւ իր ելույթն ավարտել Է պետության ներկայիս ղեկավար Բարաք Օբաման, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Իր 45-րոպեանոց ճառում նա հայտարարել Է, որ չգիտե ավելի արժանի մարդու, քան Հիլարի Քլինթոնին, որն իրեն փոխարինի նախագահի պաշտոնում: Քլինթոնը բեմից հրապարակավ ոչինչ չի ասել, բայց երեւում Էր, որ նա Օբամայից շնորհակալ Է իր հասցեին ասված ջերմ բառերի համար:
Դահլիճը նրան դիմավորվել Է հիացական բացականչություններով եւ հավանության սուլոցներով: Քլինթոնի ներկայությունն Օբամայի ելույթի ժամանակ եւ հայտնվելը պատգամավորների առջեւ կուսակցական հավաքի ծրագրում նշված չի եղել: ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղարը, որը երկրի նախագահի պաշտոնական թեկնածու Է առաջադրվել նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններում, համագումարում ելույթ կունենա հուլիսի 28-ին: Նրա ճառը կդառնա Ֆիլադելֆիայի համաժողովի կուլմինացիոն կետը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Клинтон появилась на съезде Демократической партии США в Филадельфии
Кандидат демократов в президенты США Хиллари Клинтон прибыла на съезд партии, проходящий в Филадельфии. В среду вечером она неожиданно вышла из-за кулис на сцену, когда свое выступление перед участниками форума закончил нынешний глава государства Барак Обама,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
В своей 45-минутной речи он заявил, что не знает более достойного человека, чем Хиллари Клинтон, чтобы заменить его на президентском посту. Клинтон публично ничего не говорила со сцены, но было видно, что она благодарит Обаму за теплые слова в ее адрес.
Зал встретил ее появление восторженными криками и одобрительным свистом. Присутствие Клинтон на выступлении Обамы и появление перед делегатами не значилось в программе партийного слета. Экс-госсекретарь США, выдвинутая официальным кандидатом в президенты страны на ноябрьских выборах, выступит на съезде в четверг. Ее речь станет кульминационным моментом филадельфийского форума.