Թրամփը պաշտպանել Է Ռուսաստանի հետ ԻՊ-ի դատաստանը տեսնելու գաղափարը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դոնալդ Թրամփն ԱՄՆ-ի նախագահ ընտրվելու դեպքում կքննարկի Ռուսաստանի հետ ջանքերը միավորելու գաղափարը՝ «Իսլամական պետություն» (ԻՊ) ահաբեկչական խմբավորումը ջախջախելու նպատակով:
Այս դիրքորոշումը հերթական անգամ հայտնել Է Հանրապետական կուսակցությունից պետության ղեկավարի պաշտոնի թեկնածուն՝ ելույթ ունենալով Հյուսիսային Կարոլինայի նահանգում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Եթե մտածենք այդ մասին, մի՞թե հիանալի չի լինի համերաշխ հարաբերություններ հաստատել Ռուսաստանի հետ: Մի՞թե հիանալի չի լինի միավորվել Ռուսաստանի հետ եւ միասին հարվածով վերջ տալ ԻՊ-ին»,- հռետորական հարց Է տվել նա:
Հուլիսի 19-ին բրիտանական Sunday Times թերթում եւ իտալական Corriere della Sera-ում Թրամփը վստահություն Է հայտնել, որ Միացյալ Նահանգների եւ Ռուսաստանի հարաբերությունների վերականգնումն օգտակար կլինի ամբողջ աշխարհի համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп поддержал идею вместе с Россией расправиться с ИГ
Дональд Трамп в случае избрания президентом США рассмотрит идею объединения усилий с Россией в целях разгрома террористической группировки "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ).
Такую позицию в очередной раз выразил кандидат на пост главы государства от Республиканской партии, выступая перед сторонниками в штате Северная Каролина,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Если задуматься над этим, разве не замечательно будет поладить с Россией? Разве не замечательно будет объединиться с Россией и вышибить вместе дух из ИГ?" - задал он риторический вопрос.
19 июня в интервью британской газете Sunday Times и итальянской Corriere della Sera Трамп выразил уверенность, что восстановление отношений Соединенных Штатов и России пойдет на благо всему миру.