Զինված խմբի երկու վիրավոր անդամները «Էրեբունի» հիվանդանոցում են
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիականության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքը գրաված զինված խմբի անդամներից երկուսը վիրավոր են և գտնվում են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից` նշելով, որ նրանք վիրավորվել են հուլիսի լույս 26-ի գիշերը, վնասվել են նրանց ոտքերը: Նրանց առողջական վիճակի մասին տեղեկությունները ճշտվում են:
Ավելի վաղ «Հիմնադիր խորհրդարանը» հայտարարություն էր տարածել զինված խմբի անունից` տեղեկացնելով, որ գնդի տարածքում տեղի է ունեցել 2 պատահար: Ոտքերից վիրավորվել են խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Հայտարարության մեջ նշվում է նաև, որ առավոտյան ժամը 7-ի սահմաններում քաղաքացի Արթուր Սարգսյանը իր անձնական օգտագործման մեքենան ամբողջությամբ բեռնել է սնունդով և, ճեղքելով ոստիկանական պատնեշը, հասել գնդի մուտքի մոտ:
ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի վրա հարձակման հետևանքով զոհվել է Ոստիկանության գնդապետ Արթուր Վանոյանը: Հարձակման ընթացքում հրազենային վնասվածքներ են ստացել ՀՀ Ոստիկանության գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանը, Ոստիկանության փոխգնդապետ Հրաչ Խոստեղյանը, Ոստիկանության ենթասպա Գագիկ Մկրտչյանը: Նրանք մեկ շաբաթվա ընթացքում ազատ են արձակել բոլոր պատանդներին, իսկ վերջին չորս ոստիկաններին, այդ թվում՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Եղիազարյանին և Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին ազատ են արձակել հուլիսի 23-ին:

Двое раненых из числа членов вооруженной группы находятся в МЦ «Эребуни»
Двое раненых из числа членов вооруженной группы, захватившей территорию полка ППС в Ереване,  находятся в МЦ «Эребуни». Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Минздрава Армении, отметив, что они были ранены в ночь на 26-е июля. Ранения обоих пациентов – в области нижних конечностей. Сведения о состоянии их здоровья уточняются.
Ранее «Учредительный парламент» распространил заявление от имени вооруженной группы, в котором сообщалось, что вчера на территории захваченного полка ПС было 2 инцидента. Были ранены в ноги Ашот Петросян и Ованес Арутюнян. Утром в районе 7 часов гражданин Артур Саргсян на личном автомобиле, загруженном едой, прорвал линию полицейской преграсы и доехал до входа на территорию захваченного полка.
Утром 17 июля группа  вооруженных лиц проникла на территорию полка патрульно-постовой  службы полиции РА и под угрозой  насилия удерживала находящихся там людей. Несколько полицейских ранено. В течение недели их периодически освобождали. Последние 4 полицейских, в том числе замначальника полиции РА  Вардан Егиазарян и замначальника полиции Еревана Валерий  Осипян были освобождены 23 июля.