Հայաստանում ՌԴ դեսպանատանը տրվեց ռադիոհաճախականություն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը Ռուսաստանի դեսպանությանը Երեւանում եւ մերձակա բնակավայրերում ռադիոհաճախականությունների օգտագործման թույլտվություն տրամադրեց: Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գևորգ Գևորգյանը նշեց, որ դա կապի միջոց է, այստեղ արտառոց ոչինչ չկա, նման նախադեպեր նույնպես եղել են:
«Նախադեպեր կան, Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանատունը ևս ունի ռադիոհաճախականություն, այսօր էլ թույլտվություն տրվեց Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատանը: Դա ընդունված պրակտիկա է, այնպես ինչպես Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատներն արտերկրում օգտագործում են տվյալ երկրների ռեսուրսները»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց Գևորգ Գևորգյանը:
ՌԴ դեսպանությանը հատկացվեցին 147.150 մեգահերց եւ 147.350 մեգահերց ռադիոհաճախականությունները: Թույլտվությունը տրամադրվում է մեկ տարով:

Посольству РФ в Армении предоставлена радиочастота
КРОУ Армении приняло решение предоставить посольству РФ в Армении разрешение на использование радиочастоты, по которой будет вестись вещание на Ереван и ближайшие населенные пункты. Об этом «Арменпресс»  сообщил начальник управления теле и радиовещания КРОУ Геворг Геворгян. С его слов, в этом нет ничего сверхъестетвенного, такие прецеденты имеются.
«Такие прецеденты имеются, радиочастота предоставлена и посольству США, это обычная практика, и посольства Армении зарубежом имеют такие возможности»,- сказал он.
Посольству РФ в Армении предоставлена радиочастота 147.150 мегагерц; разрешение выдано сроком на 1 год.