Մարտակերտում քառօրյա պատերազմից վնասված տների վերականգնման աշխատանքներն ավարտվում են
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Մարտակերտ քաղաքում ապրիլյան քառօրյա պատերազմից վնասված տների վերականգնման աշխատանքներն ավարտման փուլում են: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Մարտակերտի քաղաքապետ Միշա Գյուրջյանը:«Արդեն 10 տան վերականգնման աշխատանքները վերջացնում ենք: Առաջին երկու-երեք օրվա ընթացքում վերջնական ավարտին կհասցնենք: Այդ տներում հիմնականում վնասվել էին տանիքները, պատուհանները, դռները: Այդ ամենն ամբողջությամբ վերականգնվում է»,-ասաց Միշա Գյուրջյանը: Նրա խոսքով, վերականգնման աշխատանքներն ամբողջությամբ ավարտելուց հետո բնակիչները հանգիստ կարող են վերադառնալ իրենց տներ:
Միշա Գյուրջյանը նշեց, որ ընթացքում են ևս 6 տան վերականգնման աշխատանքները: Ըստ նրա` աշխատանքները փոքր-ինչ դանդաղ են ընթանում աշխատուժի սակավության պատճառով:
Ինչ վերաբերում է քաղաքի ենթակառուցվածքներին, Միշա Գյուրջյանը նշեց, որ քաղաքում կա և' էլեկտրաէներգիա, և' գազ, և' ջուր: Քաղաքապետի խոսքով, աշխատանքներ կան ճանապարհների հետ կապված: Դրանց հերթ կհասնի բնակելի տների վերականգնման աշխատանքներն ավարտելուց հետո:

Работа по восстановлению домов, поврежденных во время 4-дневной войны в Мартакерте, близится к завершению
Работа по восстановлению домов, поврежденных во время 4-дневной войны в Мартакерте, близится к завершению. Об этом в беседе с «Арменпресс» сказал мэр Мартакерта Миша Гюрджян. «Заканчиваем восстановление 10 домов. Закончим в ближайшие 2-3 дня. Там были, в основном, повреждены крыши, окна, двери. Все это восстанавливается»,- сказал он. По его словам, после этого жильцы спокойно смогут вернуться в свои дома.
Он отметил, что в процессе восстановление еще 6 домов. Работа несколько затягивается по причине нехватки рабочей силы.
Что касается инфраструктур города, Миша Гюрджян сказал, что в горде есть и электричество, и вода, и газ. Есть проблема с дорогами, но до них очередь дойдет после восстановления домов.