Վարդենյաց լեռնանցքը և Մադինա-Վերին Գետաշեն ավտոճանապարհը փակ են
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 21-ի ժամը 20.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը և Մադինա-Վերին Գետաշեն ավտոճանապարհը: Դժվարանցանելի է Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարության պաշտոնական կայքից, Սյունիքի մարզի Զանգեր-Սիսիան ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՀՀ Վայոց ձորի մարզում՝ Արենի-Խաչիկ ավտոճանապարհի 8-9-րդ կիլոմետրի հատվածում, իրականացվում են ճանապարհահատվածի մաքրման աշխատանքներ, ինչի հետևանքով նշված ավտոճանապարհը երթևեկելի է միակողմանի:
Ի կատարումն ՀՀ ՏԿԱԻ նախարարի հրամանի՝ նախարարության բոլոր հերթապահ ստորաբաժանումները 2015 թ.-ի դեկտեմբերի 25-ից իրենց ծառայությունն իրականացնում են ուժեղացված ռեժիմով:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բեռնատարների, իսկ թեթև մարդատարների համար` անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

Vardenyats Pass and Madina-Verin Getashen highway are closed
YEREVAN, JANUARY 21, ARMENPRESS. On January 21 by 20.00 all state and interstate highways in the Republic are mainly passable.
Vardenyats Pass and Madina-Verin Getashen highway are closed.
As “Armenpress” was informed from the Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations of the Republic of Armenia, Sotk-Karvachar highway is difficult to pass.
Black ice is formed on Zanger-Sisian roadway.
Areni-Khachik highway (8-9th km) of Vayots Dzor Province is one-way because road cleaning activities (after rock blasting) are being carried out on that section of the road.
As the department of Emergency Situations of the Ministry of Internal Affairs of The Republic of Georgia informs, Stepantsminda-Larsi roadway is open for trucks and in case of using wheel-chains also for passenger-cars.