Apple-ի ղեկավարը հայտարարել Է անձնական համակարգիչների վախճանի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple-ի գլխավոր տնօրեն Թիմ Քուկը հայտարարել Է, որ ներկայում անձնական համակարգիչների անհրաժեշտությունը վերացել Է: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, իր կարծիքը նա հայտնել Է The Telegraph-ում հրապարակված հարցազրույցում:
«Ես կարծում եմ, որ եթե դուք նայեք անձնական համակարգչին, ապա հարց կծագի. ինչու Է դեռ ձեզ հարկավոր այն գնել: Ո՛չ, իրոք, այն ձեր ինչի՞ն Է պետք»,- հարց Է տվել Քուկը:
Նրա կարծիքով՝ անձնական համակարգիչներին եւ նոութբուքերին փոխարինելու են եկել հզոր պլանշետները, ինչպիսին iPad Pro-ն Է: Երբ մարդիկ սկսեն դրանցից օգտվել, ապա, ինչպես կարծում Է Apple-ի ղեկավարը, նրանք «կհանգեն այն եզրակացության, որ իրենց այլեւս պետք չԷ որեւԷ այլ բան, բացառությամբ հեռախոսի»:
Խոսելով սմարթֆոնների մասին, որոնք չափերով մոտենում են պլանշետներին, Քուկը նշել Է. «Ես կարծում եմ, որ եթե դուք մեծ սմարթֆոն ունենք, ձեզ հազիվ թե iPad mini հարկավոր լինի»:

Глава Apple объявил о смерти ПК
Гендиректор Apple Тим Кук заявил, что в настоящее время надобность в персональных компьютерах (ПК) отпала. Cвое мнение он высказал в интервью The Telegraph.
«Я считаю, что если вы взглянете на ПК, то встанет вопрос: зачем вам все еще нужно его покупать? Нет, правда, зачем он вам?» — задался вопросом Кук, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
По его мнению, на смену ПК и ноутбукам пришли мощные планшеты, такие как iPad Pro. Когда люди начнут ими пользоваться, считает глава Apple, они «придут к выводу, что им больше не нужно что-либо еще, за исключением телефона».
Говоря о смартфонах, которые приближаются по размеру к планшетам, Кук отметил: «Я думаю, что если у вас есть большой смартфон, вряд ли вам понадобится iPad mini».