Իրաքում ահաբեկիչներից երկու շրջաններ են ազատագրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքյան ուժերն Անբարի ազատագրման գործողությունների շրջանակներում հուլիսի 16-ին երկու շրջաններ են ազատագրել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով արաբական լրատվամիջոցները, իրաքյան միասնական ուժերն ազատագրել են Մամալ Սալջ շրջանը, որը գտնվում է Անբարի նահանգի արևելյան հատվածում: Բախումների ժամանակ ութ ահաբեկիչներ են սպանվել, որոնց թվում երկու մահապարտ-ահաբեկիչներ, ոչնչացվել են երեք փոխադրամիջոցներ:
Ազատագրվել է Մուհամիդա գյուղը, որը գտնվում է Ֆալլուջայի հյուսիսում. սպանվել են 15 ահաբեկիչներ:
Իրաքի ներքին գործերի նախարարության տեղեկություններով՝ Անբար նահանգի արևմուտքում 70-ից ավելի ահաբեկիչներ, այդ թվում երկու ղեկավարներ են սպանվել իրաքյան օդուժի հարվածների հետևանքով:
Ավելի վաղ՝ հուլիսի 13-ին, իրաքյան բանակի ղեկավարությունը հայտարարել է Անբար նահանգի ազատագրման ռազմական գործողությունների մեկնարկի մասին: Իրաքի պաշտպանության նախարարի խոսնակ Յահյա ազ Զուբեյդին նշել է, որ ազատագրման գործողությունները սկսվել են հուլիսի 13-ի առավոտյան՝ ավելացնելով, որ զինված ուժերը, ազգային կամավորական ջոկատները, ոստիկանությունը, Անբարի ցեղախմբերը միասնական պայքարում են «Իսլամական պետության» դեմ:

Two regions liberated from terrorists in Iraq
YEREVAN, JULY 16, ARMENPRESS. Iraqi forces liberated two regions on July 16 in the framework of Anbar liberation activities. As “Armenpress” reports, citing Arabic media, the united forces of Iraq liberated Mammal Salj region which is located in the eastern part of Anbar Province.  During the clashes seven terrorists were killed among which two suicide-bombers. Three vehicles were also destroyed.
Village Muhamida is liberated which is located in North of Fallujah, 15 terrorists are killed.
According to the information from the Ministry of Internal Affairs of Iraq, in the western part of Anbar more than 70 terrorists among which 2 leaders have been killed as a result of air attacks.
Earlier, on July 13, the Command of Iraqi Army had declared about the start of liberation operations of Anbar Province.