Պուտինը խոստացել Է ժամանել Թեոդոսիա եւ այցելել Այվազովսկու թանգարան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հունիսի 25-ին Կարմիր հրապարակում այցելել Է «Ռուսաստանի գրքեր» մոսկովյան փառատոն եւ դիտել տարածաշրջանային գրահրատարակիչների ստենդները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
Ղրիմի ստենդի կազմակերպիչները պետության ղեկավարին պատմել են, որ «Ռոսպեչատ»-ի աջակցության շնորհիվ կարողացել են հրատարակել «Ղրիմյան ալբոմ» ալմանախը, որի թողարկումն ավելի վաղ ընդհատվել Էր:
Վաճառասեղանին Պուտինը նկատել Է աշխարհահռչակ ծովանկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու կտավների ալբոմը: Ղրիմցիները պատմել են, որ Թեոդոսիայում Այվազովսկու թանգարանն ամենանշանակալին Է դրանում պահվող նկարների թվով՝ 141 կտավ, եւ հիշեցրել են, որ վերջերս քաղաքի ղեկավարը Պուտինին հրավիրել Է Թեոդոսիա:

Путин пообещал приехать в Феодосию и посетить музей Айвазовского
Президент РФ Владимир Путин посетил в четверг Московский фестиваль "Книги России" на Красной площади и осмотрел стенды региональных книгоиздательств, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Организаторы крымского стенда рассказали главе государства, что благодаря поддержке "Роспечати" смогли выпустить приостановленный ранее альманах "Крымский альбом". Один из экземпляров издатели подарили президенту.
На прилавке Путин заметил альбом полотен знаменитого мариниста Ивана Айвазовского. Крымчане рассказали, что музей Айвазовского в Феодосии - самый значительный по числу картин - 141 полотно, и напомнили, что недавно глава города пригласила Путина в гости.
"Спасибо большое, постараюсь приехать: Надо будет заехать посмотреть собрание музея", - сказал Путин.