«Իրաքյան ավիաուղիներ»-ը փետրվարի 26-ին կիրականացնի Բաղդադ-Երևան- Էրբիլ առաջին չվերթը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իրաքյան ավիաուղիներ» ավիաընկերությունը փետրվարի 26-ին կիրականացնի Բաղդադ-Երևան-Էրբիլ (Իրաքյան Քրդստանի մայրաքաղաք) ուղղությամբ առաջին չվերթը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Քաղացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից, կանոնավոր չվերթը կիրականացվի շաբաթական երկու անգամ շաբաթվա չորրորդ և յոթերորդ օրերին CRJ900 և Boeing 737 ինքնաթիռներով:
Առաջին չվերթով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանեն Իրաքի կառավարության անդամներ և շուրջ 50 տուրիստական գործակալությունների ղեկավարներ:
«Իրաքյան ավիաուղիներ» ընկերությունը պատկանում է Իրաքի կառավարությանը: Հայաստանի Հանրապետությունում ավիաընկերության ներկայացուցիչն է «Ավիա-Սերվիս» ընկերությունը:

Iraqi Airways to launch first flight Baghdad-Yerevan-Erbil on February 26
YEREVAN, FEBRUARY 26, ARMENPRESS: Iraqi Airways will implement the first flight Baghdad-Yerevan-Erbil (Iraqi Kurdistan's capital) on February 26. The press service of the General Department of Civil Aviation informed Armenpress that the regular flight will be implemented twice a week on the fourth and seventh days of the week by the planes CRJ900 and Boeing 737.
With the first flight the members of the Iraqi Government and heads of about 50 tourist companies will arrive in the Republic of Armenia.
Iraqi Airways belongs to the Iraqi Government. The representative of the company in the Republic of Armenia is Avia Service.