Ադրբեջանական դիպուկահար խմբի հրամանատարն ընկել է հայուհու դիպուկ գնդակից
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության փոխանցմամբ` Ադրբեջանի զինված ուժերի նախաձեռնած արկածախնդրության հետեւանքով ունեն լուրջ կորուստներ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ հունվարի 23-ին միայն ցերեկային ժամերին Քարվաճառի հատվածում ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 3 զինծառայող, դիպուկահար խմբի հրամանատարն էլ զոհվել է Արցախի հարավում: «Ադրբեջանական կողմը շարունակում է իր լկտի քաղաքականությունը սեփական զինվորների ու նրանց հարազատների հանդեպ: Այսօր միայն ցերեկային ժամերին նրանք կորցրել են երեք զինծառայող Քարվաճառի հատվածում, իսկ Արցախի հարավում մեկ դիպուկահար խմբի հրամանատար, որը ընկել է հայուհու դիպուկ գնդակից: Ադրբեջանի քաղաքացիները թող իմանան, որ իրենց զավակները ոչ միայն զոհվում են, այլ նաև անարգվում սեփական ղեկավարության կողմից»:
Հայ-ադրբեջանական սահմանին շուրջ մեկ ամիս է լարված իրավիճակ է: Ադրբեջանական զինուժը տարբեր ուղղություններով դիվերսիաներ է իրականացնում: Շատացել են հրադադարի խախտման դեպքերը: Հունվարի 23-ի առավոտյան եւս դիվերսիոն փորձի հետմղման ժամանակ զոհվել է երկու զինծառայող, կան վիրավորներ:

YEREVAN, JANUARY 23, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of the Republic of Armenia informs that the adventurism initiated by the Azerbaijani armed forces caused serious casualties. As reports “Armenpress”, the Press Spokesman of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artzrun Hovhannisyan stated that the Azerbaijani armed forces lost 3 servicemen only during the daytime on January 23, in the vicinity of Karvachar. The commander of the snipers’ group was killed in the South of Karabakh.
“The Azerbaijani side continues its obscene policy towards its own soldiers and their relatives. Today they lost 3 servicemen only during the daytime in the vicinity of Karvachar. A commander of a snipers’ group was shot dead from the well-aimed bullet of Armenian woman. Let the Azerbaijani citizens know that the leadership of their country doesn’t only cause death of their sons, but also disrespects them.”