Տարոն Մարգարյանն այցելել է Ասլամազյանի անվան երաժշտական դպրոց և Նոր Նորքի կենտրոնական գրադարան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոր Նորք վարչական շրջան կատարած աշխատանքային շրջայցի շրջանակում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է Սարգիս Ասլամազյանի անվան թիվ 1 երաժշտական դպրոց, որը քաղաքապետարանի այս տարվա բարեկարգման ծրագրերի շրջանակում ամբողջությամբ հիմնանորոգվել է: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քաղաքապետը շրջել է դպրոցում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին:
Կարևորելով ծրագրի իրականացումը՝ դպրոցի տնօրենը նշել է, որ մշակութային օջախն, ամբողջովին նորոգված ու հարմարավետ պայմաններով ապահովված, այսօր արդեն իր դռներն է բացել ավելի քան 450 սաների առջև, նաև համոզմունք հայտնել, որ առաջիկայում կավելանա կրթօջախի դիմորդների թիվը: Դպրոց հաճախող սաների ծնողները ևս շնորհակալություն են հայտնել քաղաքապետին մշակութային օջախների հանդեպ ցուցաբերվող հետևողական ուշադրության համար: Քաղաքապետն էլ իր հերթին նկատել է, որ այս կառույցն արդեն լիովին կծառայի մատաղ սերնդի մշակութային կրթություն ստանալու շնորհակալ գործին:
«Մենք հայտարարել էինք, որ պետք է կարճ ժամանակահատվածում հիմնանորոգման լուրջ աշխատանքներ իրականացնենք մշակութային հաստատություններում, ինչն էլ այսօր հետզհետե կյանքի է կոչվում:  Վստահեցնում եմ, որ այս ծրագրերը լինելու են շարունակական, և այն խնդիրները, որոնք դրել ենք մեր առջև, հետզհետե կստանան լուծումներ», - շեշտել է քաղաքապետը:
Վարչական շրջանի ղեկավարի ուղեկցությամբ՝ Տարոն Մարգարյանն այցելել է նաև Նոր Նորքի կենտրոնական գրադարան, որտեղ ևս հիմնանորոգման աշխատանքներն արդեն ամբողջությամբ ավարտվել են: Ծանոթանալով կատարված աշխատանքներին՝ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս վստահեցրել է, որ այս ծրագիրը ևս լինելու է շարունակական, և արդեն հաջորդ տարի նախատեսվում է ամբողջությամբ ավարտել մայրաքաղաքի գրադարանների հիմնանորոգման ծրագիրը: Գրադարանի տնօրենն ու աշխատակիցներն էլ, օգտվելով առիթից, իրենց շնորհակալությունն են հայտնել քաղաքապետին՝ մայրաքաղաքի գրադարանների պայմանների բարելավմանն ուղղված ծրագրային հստակ քաղաքականության համար՝ հատկանշելով, որ դրանք մեծապես նպաստում են ընթերցասերների քանակի ավելացմանը: Բացի այդ, առանձնակի կարևորվել է նաև այն հանգամանքը, որ ծրագրի իրականացման արդյունքում ամբողջությամբ լուծում է ստանում գրադարանում առկա գրականության պահպանման խնդիրը:

Мэр Еревана посетил музыкальную школу им. С. Асламазяна и Центральную библиотеку Нор Норка
В рамках рабочего визита в административный район Нор Норк, мэр Еревана Тарон Маргарян посетил музыкальную школу N1 им. Саргиса Асламазяна, которая в рамках программы по благоустройству 2014г. мэрии Еревана, полностью была отремонтирована. Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и по связям с общественностью мэрии Еревана, мэр обошёл школу, ознакомился с проделанными работами. Придав важность реализации программы, директор школы отметила, что полностью отремонтированный и обеспеченный всеми удобствами культурный центр уже сегодня открыл двери перед более чем 450 учениками, а также выразилa уверенность, что в скором времени увеличится число поступающих в образовательный центр.
Родители учеников, посещающих школу, поблагодарили мэра за постоянное внимание, проявленное к культурным учреждениям. Мэр в свою очередь отметил, что музыкальная школа сможет уже полноценно служить культурному воспитанию подрастающего поколения.
«Мы объявляли, что за короткое время мы должны осуществить серьёзные работу по благоустройству культурных учреждений, и эта работа уже реализуется. Заверяю вас, что эти программы будут продолжатся в дальнейшем, и те задачи, которые мы поставили перед собой, со временем получат свои решения»,-подчеркнул мэр.
В сопровождении руководителя административного района Тарон Маргарян посетил Центральную библиотеку Нор Норка, где работы по капитальному ремонту также полностью завершены. Ознакомившись с проделанными работами, Тарон Маргарян ещё раз заверил, что эта программа также продолжится в дальнейшем и уже в следующем году планируется полностью завершить программы по капитальному ремонту библиотек столицы.
Директор библиотеки и персонал, пользуясь случаем, поблагодарили мэра за программную политики направленную на улучшение условий библиотек столицы и отметили, что это в значительной степени будет способствовать увеличению числа читателей. Кроме того, особое значение было придано тому, что в результате реализации программы полностью был решён вопрос хранения книжного фонда.