Սոչիի քաղաքապետը ազդարարել է քաղաքի կապիտալ վերանորոգման ավարտը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոչիի քաղաքապետ Անատոլի Պախոմովը հայտարարել է քաղաքի կապիտալ վերանորոգման ավարտի մասին և նշել, որ Սոչին պատրաստ է այն միջազգային միջոցառումներին, որոնք կմեկնարկեն ձմեռային Օլիմպիական խաղերի շրջանակներում: «Սոչին պատրաստ է Օլիմպիական խաղերի անցկացմանը, սակայն մեր քաղաքն առաջիկայում անցկացնելու է ոչ քիչ միջոցառումներ, որոնք ահռելի մեծ հետաքրքրություն են ներկայացնում ամբողջ աշխարհում. դա և «Մեծ ութնյակի» հանդիպման անցկացումն է, և «Ֆորմուլա-1»-ի ռուսական փուլը, և 2018 թվականի ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնության հանդիպումները»,- Սոչիի քաղաքապետի խոսքերն է մեջբերում «Ինտերֆաքս»-ը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Պախոմովն ընդգծել է, որ Սոչին հաղթահարել է զարգացման և վերանորոգման հսկայական ճանապարհ, ինչին բազմիցս օժանադակել է նաև քաղաքի բնակչությունը:
Միաժամանակ, Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն պարտադրել է Սոչիին արագ կերպով կարգավորել լրագրողների համար նախատեսվող հյուրանոցների հարցը:

Мэр Сочи сообщил о завершении капитального ремонта города
Мэр Сочи Анатолий Пахомов отрапортовал о завершении капитального ремонта города и заявил, что Сочи готов к проведению международным мероприятий, которые начнутся в рамках Олимпийских игр.
«Сочи готов к проведению Олимпиады, но впереди у нашего города еще немало событий, вызывающих огромный интерес во всем мире: это и встреча «большой восьмерки», и российский этап Гран-при «Формулы-1», и матчи чемпионата мира по футболу 2018 года», — приводит его слова «Интерфакс».
Как передает Арменпресс, Пахомов отметил, что Сочи преодолел огромный путь к развитию и обновлению, чему во многом способствовало участие жителей города.