Բարաք Օբաման շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման ՀՀ անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից, ուղերձում ասվում է.
Բոլոր ամերիկացիների անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի ժողովրդին սեպտեմբերի 21-ին նշվող Հայաստանի անկախության 22-րդ տարեդարձի առթիվ:
Միացյալ Նահանգները մեծապես կարևորում է Հայաստանի հետ հարատև հարաբերությունները և դարձել է ավելի հզոր երկիր շնորհիվ միլիոնավոր ամերիկացների, ովքեր հպարտությամբ են հիշում, որ ձեր երկիրն իրենց նախնիների երկիրն է: Միացյալ Նահանգների և Հայաստանի միջև փոխադարձ սիրո և հարգանքի կապերն ինչպես միշտ հզոր են, և մենք հետամուտ ենք լինելու գալիք տարիների ընթացքում էլ ավելի զարգացնելու մեր համագործակցությունը»:

President of the United States Barack Obama sent a congratulatory message to President Serzh Sargsyan.
“Dear Mr. President:
On behalf of all Americans, I congratulate you and the people of Armenia on the 22nd anniversary of Armenia's independence on September 21.
The United States deeply values its enduring relationship with Armenia and has been made a stronger nation by the millions of Americans who proudly trace their ancestry to your country. The bonds of affection and respect between the United States and Armenia remain as strong as ever, and we look forward to developing greater cooperation between our countries in the years to come”,- President of United States stated in his congratulatory letter.