Հայտնի է հաջորդ «Օսկար» մրցանակաբաշխության հաղորդավարողի անունը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան կինոակադեմիայի «Օսկար» հերթական մրցանակաբաշխությունը 2014 թվականի մարտի 2-ինկվարի կոմեդիայի ժանրում հայտնի դերասանուհի Էլեն Դեդժեներիսը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Rusnovosti.ru կայքը, հենց նա է ապահովելու հեռուստադիտողների եւ մրցանակաբաշխության ներկաների ժամանցը:
Մրցանակաբաշխության պրոդյուսեր Նիլ Մերոնը հույս է հայտնել, որ Դեդժեներիսին կհաջողվի «ցրել» այն բացասական մթնոլորտը, որն առկա էր նախորդ «Օսկար»-ից, երբ որպես հաղորդավար էր հանդես եկել Սետ Մակֆարլեյնը, ում կոպիտ հումորները նեղացրել էին շատ աստղերի եւ արձագանք չէին գտել հանդիսատեսի շրջանում: Այս տարվա հաղորդավարուհին իր հերթին ընդգծել է, որ ուրախ կլինի վարել արարողությունն երկրորդ անգամ: Դեդժեներիսը արդեն փայլել է «Օսկար»-ում 2007 թվականին, որի արդյունքում նա ներկայացվել էր «Էմմի» մրցանակաբաշխությանը:

Стало известно имя ведущего следующей церемонии вручения премии «Оскар»
Стало известно имя ведущего следующей церемонии вручения премии «Оскар» Это комедийная актриса Эллен Дедженерес, сообщает Арменпресс со ссылкой на rusnovosti.ru.
Именно она будет 2 мата 2014 года развлекать киноакадемиков и телезрителей. Как заявил продюсер церемонии Нил Мерон, возможно, Дедженерис удастся сгладить неприятный осадок после предыдущего «Оскара». Тогда ведущим был острослов Сет Макфарлейн, чьи грубые шутки обидели многих звезд и не нашли отклика у зрителей. Телеведущая и актриса, со своей стороны, отметила, что будет рада провести церемонию во второй раз. Дедженерис уже блистала на шоу в 2007 году, за что ее номинировали на «Эмми».