Գուրգեն Մարգարյանի ծննդյան օրը հայկական կիբեր բանակը կոտրել է ադրբեջանական մի շարք կայքեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26  ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական կիբեր բանակը կոտրել է ադրբեջանական մի շարք կայքեր` monolit-d.com-ը, gametv.az-ը, sweet.az-ը: Կայքերում տեղադրվել է «Շնորհավոր ծնունդդ, Գուրգեն Մարգարյան» գրառումը: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը:
2004թ.-ին Բուդապեշտում ՆԱՏՕ-ի կազմակերպած անգլերեն դասընթացների ժամանակ ադրբեջանցի սպա Ռամիլ Սաֆարովը կացնահարել է հայազգի սպա Գուրգեն Մարգարյանին: Հունգարիայի դատարանը դատապարտել է Ռամիլ Սաֆարովին ցմահ բանտարկության` առաջին 30 տարիներին առանց ներման իրավունքի: 2012թ-ի օգոստոսի 31-ին Հունգարիայի իշխանությունները որոշում են կայացրել արտահանձնել Սաֆարովին Ադրբեջանին: Այսօր` սեպտեմբերի 26-ին, Գուրգեն Մարգարյանը կդառնար 34 տարեկան:

YEREVAN, SEPTEMBER 26, ARMENPRESS: Armenian cyber army has hacked several Azerbaijani web sites namely monolit-d.com, gametv.az and sweet.az. The initiators have posted there ''Happy birthday Gurgen Margaryan'' , information technology specialist Samvel Martirosyan told in the briefing with Armenpress.
Azerbaijani assassin Ramil Safarov, who axe-murdered Armenian officer Gurgen Margaryan on February 19 2004 in Budapest while sleeping, when they were participating in NATO English Language Courses in the capital of Hungary, was sentenced to life imprisonment without right to be pardoned for 30 years. On August 31 2012 Safarov was extradited from Hungary to Azerbaijan and was pardoned by the President Ilham Aliyev. The murderer was advanced to mayor and given ''national hero'' title.