Էմանուել Մակրոնի հրամանագրով` Միսակ Մանուշյանը վերահուղարկավորվելու է Փարիզի Պանթեոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիան և Հայաստանն ունեն ընդհանուր պատմություն և հինավուրց կապեր, ուստի պետք է պահպանել բարեկամությունը, ինչպես նաև՝ հարաբերությունները պաշտպանության ոլորտում։
«Արմենպրես»-ի տեղեկացմամբ՝ նման գրառում է կատարել Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լեկոռնուն իր Twitter-ի էջում՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի այցի կապակցությամբ։
Ֆրանսիացի նախարարը նշել է, որ Պապիկյանի այցը պայմանավորված է նաև կարևոր իրադարձությամբ։ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հրամանագրով որոշվել է ֆրանսիական դիմադրության շարժման անվանի մարտիկ, Ֆրանսիայի ազգային հերոս Միսակ Մանուշյանին վերահուղարկավորել Փարիզի Պանթեոնում։

Согласно указу Эммануэля Макрона Мисак Манушян будет перезахоронен в парижском Пантеоне
Франция и Армения имеют много общего в истории и связи, идущие с древних времен, и небходимо поддерживать эту дружбу, как и отношения в области обороны.
Как сообщает «Арменпресс», такой комментарий сделал министр Вооруженных сил Франции Себастьян Лекорню на своей странице в Twitter в связи с визитом министра обороны РА Сурена Папикяна.
Лекорню отметил, что визит Папикяна связан с важным событием. Согласно указу президента Франции Эммануэля Макрона, Мисак Манушян, участник Движения Сопротивления, национальный герой Франции будет перезахоронен в парижском Пантеоне.