ՀՀ Վարչապետը հույս ունի, որ Թուրքիայում տեղի ունեցած ընտրություններից հետո հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը կշարունակվի
ՀՀ Վարչապետը հույս ունի, որ Թուրքիայում տեղի ունեցած ընտրություններից
հետո հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
կշարունակվի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ Թուրքիայում տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններից հետո հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը բնականոն կերպով կշարունակվի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետն այս մասին ասաց ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2022 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների ժամանակ։
«Մենք հույս ունենք, որ Թուրքիայում տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններից հետո կկարողանանք Թուրքիայի հետ մեր հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը բնականոն կերպով շարունակել։ Սա նույնպես մեր օրակարգի կարևորագույն հարցերից է»,- նկատեց վարչապետը։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքներով՝ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը վերընտրվել է նախագահի պաշտոնում։

Pashinyan hopes for continuation of normalization process with Turkey
YEREVAN, MAY 29, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has said he hopes that the Armenian-Turkish normalization process will continue normally after the presidential election in Turkey.
“We hope that after the presidential election in Turkey we will be able to continue the process of normalizing our relations with Turkey normally. This is also one of the highly important items on our agenda,” Pashinyan told lawmakers at a joint committee session for preliminary debates of the 2022 government budget report.
Turkish President Recep Tayyip Erdogan was re-elected to a third term after defeating his opposition rival Kemal Kilicdaroglu in a runoff election on Sunday.