Արայիկ Հարությունյանը հակաճգնաժամային խորհրդի անդամների հետ քննարկել է Արցախում ստեղծված ռազմա-քաղաքական իրավիճակին առնչվող հարցեր
Արայիկ Հարությունյանը հակաճգնաժամային խորհրդի անդամների հետ քննարկել
է Արցախում ստեղծված ռազմա-քաղաքական իրավիճակին առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է  նախագահին կից հակաճգնաժամային խորհրդի անդամներին՝  կառույցի ղեկավար  Տիգրան Պետրոսյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, քննարկվել են   2020 թվականի պատերազմի ու 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից շարունակվող շրջափակման հետևանքով Արցախում ստեղծված ռազմա-քաղաքական, սոցիալ- տնտեսական  իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Արայիկ Հարությունյանն իր խոսքում կարևորել է  պետական իշխանության և հանրային շրջանակների միջև համագործակցությունը ճգնաժամային իրավիճակների հաղթահարման նպատակով՝ համոզմունք հայտնելով, որ նորաստեղծ խորհուրդը դառնալու է այդ գործընթացի կարևոր օղակներից մեկը:

YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS. President of Artsakh (Nagorno Karabakh) Arayik Harutyunyan held a meeting with members of the Anti-Crisis Council led by the agency’s director Tigran Petrosyan.
A readout issued by President Harutyunyan’s office said “issues related to the military-political, socio-economic situation in Artsakh as a result of the war of 2020 and the blockade that has been ongoing since December 12, 2022 were on the discussion agenda.”
“President Harutyunyan underscored the importance of cooperation between the state government and public circles in order to overcome crisis situations, voicing his belief that the newly created council will become one of the important links of that process,” it added.