Տոյվո Կլաարը Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը հուսադրող և կարևոր է որակել
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը որակել է հուսադրող: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կլաարն այս մասին գրառում է կատարել «Թվիթեր»-ի իր էջում: Կլաարն ընդգծել է, որ նախորդ օրը Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները կարևոր հանդիպում են ունեցել։
«Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի մասնակցությունը երկկողմ խաղաղության պայմանագրի առարկայական բանակցային գործընթացին հուսադրող է»,-նշել է նա:
Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը նոյեմբերի 7-ին հանդիպում էին ունեցել ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնում։ Նախարարները հյուրընկալվել էին Բլեր Հաուսում, որտեղ տեղի է ունեցել նաև համատեղ հանդիպում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։

Toivo Klaar describes the meeting of Armenian, Azerbaijani FMs as encouraging and important
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Toivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, described the meeting of the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan as encouraging, ARMENPRESS reports Klaar wrote about this on his Twitter page. Klaar emphasized that the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan had an important meeting in Washington yesterday.
“Important meeting took place yesterday between Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers in Washington. It is encouraging that Ararat Mirzoyan and Jeyhun Bayramov are engaged in a substantive process of negotiations for a bilateral peace treaty”, Klaar wrote.
Armenia's Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijan's Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a meeting on November 7 in the US capital, Washington. The ministers were hosted at Blair House, where a joint meeting with US Secretary of State Antony Blinken was also held.