Փրկարարներն անվտանգ տարածք են տեղափոխել ՀՀ տարբեր տարածքներում հայտնաբերված 13 օձերին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հուլիսի 1-3-ը 13 ահազանգ է ստացել հանրապետության տարբեր տարածքներում նկատված օձերի վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ-ից,  օձեր նկատվել են Երևանում, Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքում, Ջրվեժ, Զովունի, Վայոց ձորի մարզի Գետափ, Արենի, Մալիշկա և Ձորաղբյուր գյուղերում։
Ըստ աղբյուրի՝ դեպքի վայր ժամանած փրկարարները բռնել են 3 գյուրզա, 3 շահմար, 3 սահնօձ, 3 իժ, 1 անհայտ տեսակի օձ և տեղափոխել անվտանգ տարածք:

Спасатели перенесли в безопасное место 13 змей, найденных в разных районах Армении
В Национальный центр кризисного управления спасательной службы МЧС РА   с 1 по 3 июля поступило 13 звонков о змеях, замеченных в разных частях республики.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, змеи были замечены в Ереване, городе Егвард Котайкской области, в селах Джрвеж, Зовуни, а также в селах Гетап, Арени, Малышка и Дзорахпюр Вайоцдзорской области.
Прибывшие на место спасатели обнаружили змей - 3 гюрзы, 3 василиска, 3 полоза, 3 гадюки, 1 змею неизвестного вида и перевезли всех в безопасное место.