Սեդա Սաֆարյանն առաջադրվեց Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը հունիսի 30-ի նիստում Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում առաջադրեց փաստաբան Սեդա Սաֆարյանի թեկնածությունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Գրիգոր Մինասյանը նիստի ընթացքում ներկայացնելով որոշման նախագիծը, նշեց, որ  մայիսի 31-ին ՍԴ նախագահից գրություն է ստացվել վարչապետի աշխատակազմ, համաձայն որի` ՍԴ դատավոր Արևիկ Պետրոսյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է դեկտեմբերի 10-ին:
Իր խոսքում Սեդա Սաֆարյանն ասաց.
«Կարծում եմ, որ իմ անմիջական մասնակցությունը սահմանադրական արդարադատության իրականացմանը կստացվի, և դուք չեք զղջա՝ ինձ այդ բարձր պաշտոնի թեկնածու  առաջադրելու համար»։

Седа Сафарян выдвинута на должность судьи Конституционного суда
Правительство на заседании 30 июня на должность судьи Конституционного суда выдвинуло кандидатуру адвоката Седы Сафарян.
Как сообщает «Арменпресс», заместитель министра юстиции Армении Григор Минасян, представляя на заседании проект решения, отметил, что 31 мая от председателя КС поступило письмо в Аппарат премьер-министра, согласно которому срок полномочий судьи КС Аревик Петросян истекает 10 декабря.
Седа Сафарян, выступая сказала:
«Думаю, что мое непосредственное участие в осуществлении конституционного правосудия получится, и вы не пожалеете, что выдвинули меня на эту высокую должность».