Մհեր Գրիգորյանը կառուցողական է որակել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովների առաջին հանդիպումը
Մհեր Գրիգորյանը կառուցողական է որակել սահմանազատման և սահմանային
անվտանգության հանձնաժողովների առաջին հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կառուցողական է որակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովների առաջին հանդիպումը:  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Մհեր Գրիգորյանը, ով ղեկավարում է նաև Հայաստանի հանձնաժողովը, ՏԱՍՍ-ի հետ զրույցում ասել է, որ առաջին հանդիպմանը քննարկել են բացառապես հետագա համատեղ աշխատանքի հետ կապված կազմակերպչական հարցեր:
«Մայիսի 24-ին մենք հանդիպեցինք սահմանին: Հանդիպումը համարում եմ կառուցողական: Հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպման ժամկետների շուրջ պայմանավորվածություն դեռևս չկա, սակայն կա հաստատում, որ հանդիպումը կայանալու է Մոսկվայում»,- ասել է Գրիգորյանը:
ՀՀ փոխվարչապետը նաև հաստատել է, որ հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում կկայանա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի համատեղ համանախագահությամբ տրանսպորտային և տնտեսական հաղորդակցությունների ապաշրջափակման եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը:

Мгер Григорян назвал конструктивным первое заседание комиссий по демаркации и безопасности границ
ЕРЕВАН, 27 МАЯ, АРМЕНПРЕСС. Вице-премьер Армении Мгер Григорян назвал конструктивным первое заседание комиссий по демаркации границы и безопасности границы между Арменией и Азербайджаном. Как сообщает «Арменпресс», Мгер Григорян, который также возглавляет армянскую комиссию, сообщил ТАСС, что на первой встрече обсуждались только организационные вопросы, касающиеся дальнейшей совместной работы.
«Мы встретились на границе 24 мая. Считаю встречу конструктивной. Договоренности о дате следующего заседания комиссий пока нет, но есть подтверждение, что встреча состоится в Москве", - сказал Григорян.
Вице-премьер РА также подтвердил, что на следующей неделе в Москве состоится заседание трехсторонней рабочей группы по разблокированию транспортных и экономических коммуникаций под сопредседательством вице-премьер-министров Армении, России и Азербайджана.