Մհեր Գրիգորյանը կառուցողական է որակել սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովների առաջին հանդիպումը
Մհեր Գրիգորյանը կառուցողական է որակել սահմանազատման և սահմանային
անվտանգության հանձնաժողովների առաջին հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կառուցողական է որակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերի հանձնաժողովների առաջին հանդիպումը:  «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Մհեր Գրիգորյանը, ով ղեկավարում է նաև Հայաստանի հանձնաժողովը, ՏԱՍՍ-ի հետ զրույցում ասել է, որ առաջին հանդիպմանը քննարկել են բացառապես հետագա համատեղ աշխատանքի հետ կապված կազմակերպչական հարցեր:
«Մայիսի 24-ին մենք հանդիպեցինք սահմանին: Հանդիպումը համարում եմ կառուցողական: Հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպման ժամկետների շուրջ պայմանավորվածություն դեռևս չկա, սակայն կա հաստատում, որ հանդիպումը կայանալու է Մոսկվայում»,- ասել է Գրիգորյանը:
ՀՀ փոխվարչապետը նաև հաստատել է, որ հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում կկայանա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի համատեղ համանախագահությամբ տրանսպորտային և տնտեսական հաղորդակցությունների ապաշրջափակման եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը:

Armenian Deputy PM describes first border commission meeting with Azerbaijan as “constructive”
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister Mher Grigoryan described as “constructive” the first meeting of the commissions on delimitation and border security between Armenia and Azerbaijan.
Grigoryan, who is the head of the Armenian commission, told TASS News Agency that organizational issues relating exclusively to the future joint work were discussed at the first meeting.
“We met on the border on May 24. I consider the meeting to be constructive. There is no agreement yet on the date of the next meeting of the commissions, but there is a confirmation that the meeting will take place in Moscow,” Deputy PM Grigoryan said.
Grigoryan added that next week Moscow will host the meeting of the Armenia-Russia-Azerbaijan trilateral deputy prime-ministerial working group on unblocking of transport and economic connections.