Գեղագիտության ազգային կենտրոնում բացվել է ցուցահանդես՝ նվիրված Հենրիկ Իգիթյանի 90-ամյակին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղագիտության ազգային կենտրոնում բացվել է գեղանկարիչ Արթուր Հովհաննիսյանի ցուցահանդեսը՝ նվիրված արվեստաբան Հենրիկ Իգիթյանի 90-ամյակին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ցուցահանդեսը բացվել է մայիսի 13-ին և կշարունակվի մինչև մայիսի 28-ը:
Արթուր Հովհաննիսյանը ծնվել է Երևանում՝ 1984 թվականին։ Սովորել է Փ. Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի ուսումնարանի Գեղանկարի բաժնում, այնուհետ ավարտել  Հայաստանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի Գեղանկարի բաժինը։ Արվեստագիտության թեկնածու է: Դասավանդում է Հայաստանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայում։ 2007թ.-ից ՀՀ նկարիչների միության անդամ է:
Արթուր Հովհաննիսյանը մասնակցել է բազմաթիվ հանրապետական և միջազգային ցուցահանդեսների՝ Նյու Յորք, Փարիզ, Վենետիկ, Բեյրութ, Ստամբուլ, Կիև, Սինգապուր, Աստանա, Բոստոն, Թիֆլիս, Մոսկվա, Քուվեյթ, Պեկին...:
Արթուր Հովհաննիսյանը 2006թ. ստացել է ՀՀ նախագահի Երիտասարդական մրցանակ: Նա  մասնակցել է հանրապետական և միջազգային  բազմաթիվ  ցուցահանդեսների, արժանացել տարբեր պարգևների,  համագործակցել է աշխարհի տարբեր ցուցասրահների հետ, համատեղ նախագիծ ունի աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Թոմ Թիքվերի հետ:

В Национальном центре эстетики открылась выставка, посвященная 90-летию Генриха Игитяна
В Национальном центре эстетики открылась выставка художника Артура Ованнисяна, посвященная 90-летию искусствоведа Генриха Игитяна.
Как сообщает «Арменпресс», выставка, открывшаяся 13 мая, продлится до 28 мая.
Артур Ованнисян родился в Ереване в 1984 году. Учился на отделении живописи художественного училища им. Терлемезяна, затем окончил отделение живописи Государственной академии художеств Армении. Он кандидат искусствоведения. Преподает в Государственной академии художеств Армении. С 2007 года является членом Союза художников РА.
Артур Ованнисян участвовал во многих республиканских и международных выставках: в Нью-Йорке, Париже, Венеции, Бейруте, Стамбуле, Киеве, Сингапуре, Астане, Бостоне, Тбилиси, Москве, Кувейте, Пекине.
Артур Ованнисян в 2006 году был удостоен Молодежной премии президента Республики Армения. Он имеет различные награды, сотрудничал с различными галереями по всему миру, участвует в совместном со всемирно известным кинорежиссером Томом Тиквером проекте.