Դեսպան Ներսեսյանը Համայնքների պալատի խոսնակին է ներկայացրել ՀՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները
Դեսպան Ներսեսյանը Համայնքների պալատի խոսնակին է ներկայացրել ՀՀ արտաքին
քաղաքականության առաջնահերթությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն ապրիլի 20-ին հանդիպել է Համայնքների պալատի խոսնակ Լինդսի Հոյլի հետ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է դեսպանության ֆեյսբուքյան էջը:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել հայ-բրիտանական միջխորհրդարանական կապերի վերաբերյալ, կարևորվել է երկկողմ համագործակցության սերտացումն ու ընդլայնումը:
Դեսպան Ներսեսյանը խոսել է Հայաստանի արտաքին քաղաքականության արդի առաջնահերթությունների մասին:
Համայնքների պալատի խոսնակը ողջունել է դեսպանին ու պատրաստակամություն հայտնել նպաստելու Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացմանը:

Ambassador Nersesyan presents to the Speaker of the House of Commons the priorities of Armenian foreign policy
Ambassador Nersesyan presents to the Speaker of the House of Commons the priorities of
Armenian foreign policy
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. On April 20, Armenian Ambassador to the United Kingdom Varuzhan Nersesyan met with Speaker of the House of Commons Lindsay Hoyle, ARMENPRESS reports the Facebook page of the embassy informs.
During the meeting, the sides exchanged views on the Armenian-British inter-parliamentary ties, and attached importance to strengthening bilateral cooperation.
Ambassador Nersesyan spoke about the current priorities of Armenia's foreign policy.
The Speaker of the House of Commons welcomed the Ambassador and expressed readiness to contribute to the implementation of democratic reforms in Armenia.