Վարչապետ Փաշինյանը և նախագահ Պուտինն անդրադարձել են ՀՀ վարչապետի ապրիլին սպասվող պաշտոնական այցի օրակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 26-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, երկու երկրների ղեկավարները քննարկել են Եվրասիական տնտեսական միության և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գործունեության հետ կապված հարցեր, անդրադարձել են Ռուսաստանի Դաշնություն ՀՀ վարչապետի՝ ապրիլին սպասվող պաշտոնական այցի օրակարգի հարցերին։
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի, Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, 2021 թվականի հունվարի 11-ին, 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ին ստորագրած եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքի մասին։

YEREVAN, FEBRUARY 26, ARMENPRESS. A telephone conversation took place between the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and President of the Russian Federation Vladimir Putin on February 26, ARMENPRESS was infomred from the Office of the Prime Minister.
The leaders of the two countries discussed issues related to the activities of the Eurasian Economic Union and the Collective Security Treaty Organization, touched upon the agenda of the upcoming official visit of the Prime Minister of the Republic of Armenia to the Russian Federation expected in April.
The interlocutors also exchanged views on the implementation of trilateral statements signed by the President of the Russian Federation, the Prime Minister of the Republic of Armenia, the President of the Republic of Azerbaijan on November 9, 2020, January 11, 2021 and November 26, 2021.