ՀՀ ԱԳ նախարարը «Jigsaw Google» ընկերության ներկայացուցիչներին հրավիրել է այցելել Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 19-ին հանդիպում է ունեցել «Jigsaw Google» ընկերության տնօրեն Ջարեդ Քոհենի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, նախարար Միրզոյանն ընդգծել է, որ տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտները ՀՀ կառավարության գործունեության առաջնահերթություններից են, և ներկայացրել է այդ ոլորտների զարգացման հեռանկարները Հայաստանում:
«ԱԳ նախարարը գոհունակությամբ է նշել բարձրտեխնոլոգիական ոլորտի զարգացման համար ՀՀ-ում ստեղծված բարենպաստ միջավայրն ու օտարերկրյա ընկերությունների հետ համագործակցության հաջող փորձը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ այդ համատեքստում Արարատ Միրզոյանը և Ջարեդ Քոհենը քննարկել են հետագա փոխգործակցության հեռանկարները: Հաշվի առնելով «Jigsaw Google»-ի հետաքրքրվածությունը հայկական ՏՏ ընկերությունների հետ համագործակցությամբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարն ընկերության ներկայացուցիչներին հրավիրել է այցելել Հայաստան։

Глава МИД РА пригласил представителей компании Jigsaw Google посетить Армению
В рамках Мюнхенской конференции по безопасности министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян 19 февраля встретился с директором компании Jigsaw Google Джаредом Коэном.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении  информации и  общественной  дипломатии    Министерства иностранных дел  Республики Армения, министр Мирзоян подчеркнул, что сферы информационных и высоких технологий являются одним из приоритетов деятельности правительства РА, и представил перспективы развития этих сфер в Армении.
Министр иностранных дел с удовлетворением отметил сформированную в Армении благоприятную среду для развития сферы высоких технологий и успешный опыт сотрудничества с иностранными компаниями.
В этом контексте Арарат Мирзоян и Джаред Коэн обсудили перспективы дальнейшего сотрудничества. Учитывая заинтересованность Jigsaw Google в сотрудничестве с армянскими ИТ-компаниями, министр иностранных дел РА пригласил представителей компании посетить Армению.