ՊԵԿ նախագահն ընդունել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցչին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը հունվարի 26-ին հյուրընկալել է ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են ՊԵԿ-ից, կողմերն ընդգծել են, որ Պետական եկամուտների կոմիտեի և ՄԱԶԾ համագործակցությունն ունի երկար տարիների փորձ և ՀՀ ՊԵԿ-ը մշտապես բարձր է գնահատել այդ համագործակցությունը, որն արտահայտվում է ՄԱԶԾ կողմից տարբեր ծրագրերի շրջանակներում ցուցաբերած աջակցությամբ, մասնավորապես, Բագրատաշենի, Գոգավանի և Բավրայի սահմանային անցակետերի արդիականացման ծրագրի իրականացմամբ, Մեղրիի սահմանային անցակետի արդիականացման ծրագրի մրցութային փաստաթղթերի ամբողջական փաթեթի մշակման հարցում։
Ռուստամ Բադասյանը մշտական ներկայացուցչին ներկայացրել է ՊԵԿ-ի՝ առաջիկա տարիների բարեփոխումների օրակարգը` կարևորելով սահմանային մաքսային անցակետերի արդիականացումը, մաքսային ձևակերպումների ընթացակարգերն ամբողջությամբ էլեկտրոնային դարձնելու հանձնառությունը, ինչպես նաև նոր որակի մաքսային ծառայողների վերապատրաստման և նրանց ընտրության նոր չափանիշների մշակման տեսլականը:
ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլին իր պատրաստակամությունն է հայտնել՝ ցուցաբերելու գործուն աջակցություն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բարեփոխումների իրականացման գործում:

Председатель КГД принял постоянного представителя Программы развития ООН
Председатель Комитета по государственным доходам Рустам Бадасян 26 января принял постоянного представителя Программы развития ООН Натию Нацвлишвили.
Как сообщили «Арменпресс» в КГД, стороны подчеркнули, что сотрудничество КГД и ПРООН имеет многолетний опыт. КГД Армении всегда высоко оценивал это сотрудничество, которое выражается в содействии ПРООН в рамках различных программ, в частности, в реализации программы модернизации КПП Баграташен, Гогаван и Бавра, разработке полного пакета конкурсных документов программы модернизации Мегринского пограничного пропускного пункта.
Рустам Бадасян представил постоянному представителю повестку реформ Комитета государственных доходов на ближайшие годы, отметив важность модернизации пограничных таможенных пунктов и обязательства сделать полностью электронными процедуры таможенных оформлений, а также видение разработки новых критериев переподготовки таможенных служащих нового качества и их отбора.
Постоянный представитель ПРООН Натия Нацвлишвили выразила готовность оказать действенное содействие в осуществлении реформ, представляющих взаимный интерес.