Հակառակորդն ունի զրահատեխնիկայի և մարդուժի մեծ կորուստներ. հայկական կողմը հայտնում է 4 վիրավորի մասին
Հակառակորդն ունի զրահատեխնիկայի և մարդուժի մեծ կորուստներ. հայկական կողմը
հայտնում է 4 վիրավորի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում ժամը 15։00-ի դրությամբ էական փոփոխություններ չի կրել։
«Ընթանում են տեղային մարտեր՝ հրետանային միջոցների, զրահատեխնիկայի և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ։ Հակառակորդն ունի զրահատեխնիկայի և մարդուժի մեծ կորուստներ։ Հայկական կողմից զոհերի և վիրավորների մասին տվյալները ճշտվում են։ Այս պահին հստակ հայտնի է 4 վիրավորի մասին»,- նշված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. There were no significant changes in the situation at the eastern border of Armenia as of 15:00, the Ministry of Defense said.
There are four wounded on the Armenian side, and information on possible additional casualties is being clarified, authorities said.
“Localized battles are taking place with the use of artillery, armored equipment and various caliber firearms. The [Azerbaijani military] has significant losses of personnel and materiel. Information on casualties on the Armenian side is being checked.”
Armenian positions in the eastern border came under heavy Azerbaijani attacks using artillery and other equipment.