Սերգեյ Բեզռուկովը վարակվել Է կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան Սերգեյ Բեզռուկովը վարակվել Է կորոնավիրուսով: Հոկտեմբերի 20-ին այդ մասին նա հայտնել Է իր Instagram-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: «Ահա եւս Էլ քովիդ ձեռք բերեցի, ազդեցին չափից ավելի ծանրաբեռնությունները, երեւում Է, իմունիտետը փոքր-ինչ տեղի տվեց»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ: Դերասանը ճշտել Է, որ իրավիճակը վերահսկելի Է: «Ներկայացումները կհետաձգենք այլ օրերի»,- հավելել Է Բեզռուկովը:
Սերգեյ Բեզռուովը ռուսաստանցի դերասան Է, ՌԴ ժողովրդական արտիստ (2008): Օլեգ Տաբակովի ղեկավարած՝ Մոսկվայի թատրոն-ստուդիայի (1994 – 2013) դերասան, Մոսկվայի նահանգական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար (2014 թվականից): Նկարահանվել Է «Բրիգադ» սերիալում, «Եսենին», «Վարպետը եւ Մարգարիտան», «Վիսոցկի: Շնորհակալություն, որ ողջ եմ» եւ այլ ֆիլմերում: ՌԴ Պետական մրցանակի դափնեկիր Է (1997), հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Сергей Безруков заразился коронавирусом
Актер Сергей Безруков заразился коронавирусной инфекцией. Об этом в среду он сообщил в своем Instagram.
"Вот и я приболел, ковид, сказались перегрузки, видать, иммунитет сдал немного", - говорится в сообщении.
Актер уточнил, что ситуация находится под контролем. "Спектакли перенесем на другие даты", - добавил Безруков,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Сергей Безруков - российский актер, народный артист РФ (2008). Актер Московского театра-студии под руководством Олега Табакова (1994-2013), художественный руководитель Московского губернского театра (с 2014 года). Снимался в сериале "Бригада", фильмах "Есенин", "Мастер и Маргарита", "Высоцкий. Спасибо, что живой" и других. Лауреат Государственной премии РФ (1997).