Վարչապետին Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակի առիթով, շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ Ժոմարտ Տոկաևը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Բոլոր ղազախստանցիների և անձամբ իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և ողջ հայ ժողովրդին` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30 -ամյակի կապակցությամբ:
Ինքնիշխանության ձեռքբերման օրվանից անցած երեք տասնամյակի ընթացքում Հայաստանը հասել է մեծ հաջողությունների սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում, վայելում է արժանի հեղինակություն միջազգային ասպարեզում:
Այսօր Ձեր ղեկավարությամբ երկիրն իրականացնում է կարևոր բարեփոխումներ, որոնք ուղղված են հասարակական-քաղաքական կյանքի բոլոր ոլորտների արդիականացմանը, պետականության ամրապնդմանը, հայ ժողովրդի միասնության ամրապնդմանը:
Ղազախստանում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը երկու պետությունների միջև փոխշահավետ համագործակցության խորացման և ընդլայնման գործում: Համոզված եմ, որ մեր կառուցողական երկխոսությունը կշարունակի նպաստել ղազախահայկական փոխգործակցության զարգացմանը ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում:
Այս նշանակալից օրը, հարգելի Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ նորանոր ձեռքբերումներ պետական պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարգավաճում և բարեկեցություն»,-ասված է ուղերձում:

Президент Казахстана поздравил премьер-министра Армении с Днем Независимости
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев по случаю 30-летия Независимости Республики Армения направил премьер-министру Николаю Пашиняну поздравительное послание. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Управление информации и общественных связей Аппарата премьер-министра РА.
«Дорогой Никол Воваевич!
От имени всего народа Казахстана сердечно поздравляю Вас и весь армянский народ с 30-летием Независимости Республики Армения.
За три десятилетия после обретения суверенитета Армения добилась больших успехов в социально-экономическом развитии и на международной арене пользуется заслуженной репутацией.
Сегодня под Вашим руководством в стране проводятся важные реформы, направленные на модернизацию всех сфер общественной и политической жизни, на укрепление государственности и единства армянского народа.
Казахстан высоко ценит Ваш личный вклад в углубление и расширение взаимовыгодного сотрудничества между двумя странами. Убежден, что наш конструктивный диалог и впредь будет способствовать развитию казахстанско-армянского сотрудничества как на двусторонней основе, так и в рамках интеграционных объединений.
В этот знаменательный день, уважаемый Никол Воваевич, желаю Вам новых успехов на ответственной государственной деятельности, а дружественному народу Армении - процветания», - говорится в послании.