Մրցակիցը մեզ տվեց անհրաժեշտ տարածություն. Տիմո Վերները մեկնաբանել է Հայաստանի հավաքականի նկատմամբ խոշոր հաշվով հաղթանակը
Մրցակիցը  մեզ տվեց անհրաժեշտ տարածություն. Տիմո Վերները մեկնաբանել է
Հայաստանի հավաքականի նկատմամբ խոշոր հաշվով հաղթանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հարձակվող Տիմո Վերները մեկնաբանել է Հայաստանի հավաքականի նկատմամբ խոշոր հաշվով հաղթանակը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՈՒԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը, Տիմո Վերներն ընդգծել է, որ Հայաստանի հավաքականը խաղի ընթացքում իրենց տվել է անհրաժեշտ տարածություն: «Ես կարծում եմ, որ մենք լավ պրեսինգ էինք կիրառում գնդակը կորցնելիս, և կարծում եմ, որ սա էր խաղը շահելու բանալին: Լիխտենշտեյնի դեմ խաղն այնքան էլ հեշտ չէր գնդակի համար պայքարում հաղթելու և արագ խաղալու առումով: Այս անգամ մենք դա ավելի լավ արեցինք»,- ասել է Վերները՝ հավելելով, որ ցանկանում են նույն մակարդակով խաղալ նաև Իսլանդիայի դեմ առաջիկա հանդիպմանը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը սեպտեմբերի 5-ին մրցակցի հարկի տակ խոշոր հաշվով զիջեց Գերմանիայի հավաքականին: Աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում կայացած խաղում Հայաստանի ազգային հավաքականը զիջեց 6:0 հաշվով: Հայաստանի հավաքականը այս պարտությունից հետո մնաց 10 միավորով եւ զբաղեցնում է J խմբի մրցաշարային աղյուսակի երկրորդ հորիզոնականը։ 12 միավորով աղյուսակը գլխավորում է Գերմանիայի հավաքականը։

Соперник дал нам необходимое пространство: Тимо Вернер прокомментировал победу над сборной Армении
Нападающий сборной Германии по футболу Тимо Вернер прокомментировал победу над сборной Армении. Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на пресс-службу УЕФА, Тимо Вернер подчеркнул, что сборная Армении во время игры предоставила им все необходимое пространство. «Я думаю, что мы при потере мяча делали хороший прессинг, что и стало ключом к победе. Игра с Лихтенштейном не была такой простой с точки зрения борьбы за мяч и быстрой игры. На этот раз у нас получилось лучше», - сказал Вернер, добавив, что в предстоящем матче против Исландии они хотят играть на том же уровне.
5 сентября сборная Армении по футболу в матче квалификационного раунда чемпионата мира с большим счетом 6:0 уступила сборной Германии. После этого поражения сборная Армении сохранила свои 10 очков и в турнирной таблице группы J занимает второе место. Сборная Германии лидирует с 12 очками.