Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն բողոքի նոտա է հղել ՌԴ-ին կառավարական կայքում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն եզրույթն օգտագործելու համար
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն բողոքի նոտա է հղել ՌԴ-ին կառավարական կայքում Լեռնային
Ղարաբաղի Հանրապետություն եզրույթն օգտագործելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը բողոքի նոտա է հղել Ռուսաստանին` երկրի  կառավարության միասնական տեղեկատվական համակարգի կայքում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն եզրույթը օգտագործելու համար:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Ադրբեջանական կայքերը նշում են, որ ռուսական կողմը դա բացատրել է «որպես տեխնիկական վրիպակ», սակայն այն մինչ այժմ չի վերացվել:
ՌԴ կառավարության միասնական տեղեկատվական համակարգի գնումներ բաժնում հրապարակվել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության հայտը ԼՂ-ում տեղակայված  ռազմական ավանների զորանոցային-բնակարանային ֆոնդի կազմակերպման  և համալիր սպասարկման  ծառայությունների մատուցման համար:Հայտը վերնագրված է հետևյալ ձևակերպմամբ.
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության տարածքում տեղակայված  ռազմական ավանների զորանոցային-բնակարանային ֆոնդի կազմակերպման, համալիր սպասարկման ծառայությունների մատուցման համար»:

Azerbaijani MFA sends complaint letter to Russia for using ''Republic of Nagorno Karabakh'' term in an official website
Azerbaijani MFA sends complaint letter to Russia for using ''Republic of Nagorno Karabakh'' term
in an official website
YEREVAN, SEPTEMBER 4, ARMENPRESS. The foreign ministry of Azerbaijan sent a complaint letter to Russia for using ‘’Republic of Nagorno Karabakh’’ term in the website of the Unified Information System of the Government of the country, ARMENPRESS was informed from Azerbaijani media.
Th Azerbaijani media outlets note that the Russian side explained it as a ''technical error'', but it has not been eliminated yet.
A Russian governmental website has used the term “Republic of Nagorno Karabakh”, something it has avoided doing in the past.
The term was used in the procurement section of the Russian government’s single information platform in the defense ministry’s bid for buying maintenance services for the barracks of the Russian peacekeepers in the Nagorno Karabakh Republic.