Հայտերի ընդունելություն՝ Berkeley SkyDeck-ի 2021թ. աշնան աքսելերացիոն ծրագրի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ/ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐՆԵՐԻ ԼՈՒՐԵՐ: Կալիֆոռնիայի համալսարանի Berkeley SkyDeck աքսելերատորը օգոստոսի 1-ից մեկնարկում է 2021թ. աշնանային շրջանի ընդունելությունը ստարտափների համար։ Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է սեպտեմբերի 5-ը։
2017 թվականից Strategic Value Ventures ընկերության հիմնադիր, Berkeley SkyDeck-ի առաջին համաշխարհային դեսպան, հիմնական խորհրդականը և ընտրող հանձնաժողովի անդամ Կարեն Գյուլբուդաղյանի շնորհիվ աքսելերատորը հատուկ տեղ ունի Հայաստանի ստարտափ էկոհամակարգի զարգացման գործում։ Կարեն Գյուղբուդաղյանի օգնությամբ իրականացված փոխակերպման արդյունքում Berkeley SkyDeck-ը Forbes-ի կողմից ճանաչվել է աշխարհի 5 համալսարանական աքսելերատորներից մեկը։
Վերջին տարիներին Berkeley SkyDeck-ը հայկական ստարտափների համաշխարհային առաջխաղացման հիմնական հարթակն է։ Կարեն Գյուլբուդաղյանի ջանքերի և ակտիվ աշխատանքի շնորհիվ Հայաստանն առաջատար է SkyDeck-ում ներկայացված բոլոր երկրների շարքում։ SkyDeck մուտք են գործել Krisp, SuperAnnotate, Grovf, AppearMe, Netris, AimHub, HireBee.ai, PlayEngine և PeaceofMind.ai հայկական ստարտափները։
Ամեն տարի Berkeley SkyDeck-ին են դիմում ստարտափների աշխարհի ավելի քան 100 երկրից, և միայն դրանց 1%-ն է հնարավորություն ստանում մուտք գործել աքսելերատոր։ Skydeck-ը հասանելիություն է ապահովում Բերքլիի համալսարանի դասախոսներին հետազոտողներին, լաբորատորիաներին և $750.000 ԱՄՆ դոլար արժողությամբ եզակի այլ ռեսուրսների։ Այն տրամադրում է Սիլիկոնային Հովտում գործունեություն մեկնարկելու հնարավորություն։ SkyDeck-ը նաև հասանելիություն է ապահովում 350-ից ավել բացառիկ խորհրդականների և հնարավորություն է տալիս Demo Day-ի շրջանակներում ներկայացնել նախագծերը ավելի քան 700 ներդրողի։ Աքսելերատոր մուտք գործած ստարտափները SkyDeck Fund-ի կողմից ստանում են $105.000 ԱՄՆ դոլարի ներդրում։ SkyDeck Fund-ին  աջակցում են հանրաճանաչ Sequoia, SierraVentures և Mayfield վենչուային ընկերությունները:
Դիմորդ ստարտափները պետք է համապատասխանեն հետևյալ նվազագույն պահանջներին.
• նվազագույն կենսունակ արտադրանք (MVP)
• գլոբալ պրոդուկտի կամ լուծման առկայություն
• էական ձգողականության առկայություն (Meaningful traction)
• եկամուտների բացակայությունը խնդիր չէ
Առավելագույն հետաքրքրություն են ներկայացնում խորը տեխնելոգիական ոլորտում ներգրավված արհեստական բանականության, ինժեներական, բժշկական տեխնոլոգիական, բիոտեխնոլոգիական, միկրոսխեմաների դիզայնի, օդատիեզերական ստարտափները։ Հարցերի, խորհրդատվության և աջակցության համար հայ ստարտափերները հնարավորություն ունեն կապվել Կարեն Գյուբուդաղյանի հետ՝ էլ փոստ. contact@strategicvalue.xyz կամ LinkedIn։
Berkeley SkyDeck-ին դիմելու համար հետևեք հղմանը՝ https://bit.ly/33HGX28
Իսկ այժմ՝ ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ,
ոչ թե ստարտափներին, այլ արդեն կայացած տեխնոլոգիական և բժշկական տեխնոլոգիական ընկերություններին,
առաջիկա օրերին Կարեն Գյուլբուդաղյանը կհայտարարի Berkeley SkyDeck- աջակցությամբ և Strategic Value Ventures ընկերության կողմից իրականացվող նոր նախագծի մեկնարկի մասին, որը տեխնոլոգիական ընկերություններին հնարավորություն կտա 5-8 ամիս տևողությամբ բիզնեսի զարգացման և դեպի ԱՄՆ շուկա ընդլայնման ծրագիր անցնել։ Սա ԱՊՀ և Արևելյան Եվրոպայի երկրների համար աննախադեպ հնարավորություն է։

YEREVAN, 2 AUGUST, ARMENPRESS/PARTNER NEWS: Starting August 1, 2021, the University of California (UC) Berkeley SkyDeck accepts startup applications for their Batch 13 cohort.
Berkeley SkyDeck has a special place in developing the Armenian ecosystem, thanks to one name- Karén Gyulbudaghyan, the founder of Strategic Value Ventures. Since 2017, Karen Gyulbudaghyan has helped transform Berkeley SkyDeck into Forbes Top-5 university accelerator globally and simultaneously opened the door to a score of Armenian startups, including Krisp, Superannotate, AppearMe, Netris, Grovf, AimHub, HireBee.ai , PlayEngine and PeaceofMind.ai. Armenian founders is now the largest SkyDeck alumni group globally.
Startups from 100 countries apply to Berkeley SkyDeck every year, yet only 1% get selected. Berkeley SkyDeck offers rich access to UC professors, research students, MBAs, laboratories, and $750,000+ in-kind resources. It provides a home base for startups to launch in Silicon Valley. In addition, SkyDeck provides access to an unparalleled network of 350+ exceptional advisors, talents, and the opportunity to pitch to over 700 investors at SkyDeck’s Demo Day. Startups selected into the Cohort Program will receive a $105K investment from the Berkeley SkyDeck Fund backed by top venture capital firms like Sequoia, Sierra, and Mayfield.
Minimum requirements for the startup candidates:
• MVP / proof of concept ready
• global product or solution in any industry
• Meaningful traction,  but pre-revenue is ok
Karén Gyulbudaghyan highly encourages Armenian deep-tech startups in AI, engineering, MedTech, biotech/life sciences, airspace, chip design, and battery to apply. He is Berkeley SkyDeck’s Global Ambassador, Key Advisor, and member of the selection committee. For questions and assistance, reach out to: contact@strategicvalue.xyz or via LinkedIn.
The application for Batch 13 accelerator cohort is free. The deadline to apply is September 5, 2021, 11:59PM California time. Apply today! https://bit.ly/33HGX28
Stay tuned! In the coming days, Karén Gyulbudaghyan will share details about a brand new opportunity developed by Strategic Value Ventures in partnership with UC Berkeley SkyDeck. It is a 5-8 months long business development and U.S. market expansion program explicitly designed for established Armenian companies and is unprecedented for Eastern Europe / CIS countries.