Հրշեջ-փրկարարները մարել են ընդհանուր 4,13 հա տարածքում բռնկված հրդեհները
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հուլիսի 30-ից 31-ը 18 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավելի տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հրդեհ է բռնկվել.
Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանում՝ 4200 քմ, Արաբկիր վարչական շրջանում՝ 3000 քմ, Շենգավիթ վարչական շրջանում՝ 600 քմ, Աջափնյակ վարչական շրջանում՝ 200 քմ,
Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում՝ 2000 քմ,
Արարատի մարզի Մասիս քաղաքում՝ 5000 քմ,
Արմավիրի մարզի Էջմիածին քաղաքում՝ 500 քմ,
Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքում՝ 5000 քմ,
Կոտայքի մարզի Քանաքեռավան գյուղում՝ 1000 քմ, Աբովյան-Նոր Հաճն ավտոճանապարհին՝ 2000 քմ,
Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում՝ 3500 քմ, Գուսանագյուղ գյուղում՝ 1 հա, Արթիկ քաղաքում՝ 300 քմ,
Սյունիքի մարզի Մեղրի քաղաքում՝ 600 քմ,
Աշտարակ-Նոր Գեղի ավտոճանապարհին՝ 3000 քմ, Մեղրի-Լեհվազ ավտոճանապարհին՝ 400 քմ։
Ըստ աղբյուրի՝ հրշեջ-փրկարարները մարել են վերոնշյալ տարածքներում բռնկված հրդեհները՝ ընդհանուր 4,13 հա:

Спасатели потушили пожары на участках общей площадью 4,13 га
С 30 по 31 июля в Национальный центр кризисного управления Спасательной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения поступило 18 сигналов о возгорании на  различных травянистых участках по всей территории страны — площадью 200 квадратных метров и более.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, пожары возникли на следующих территориях:
Ереван: в административном районе Кентрон — 4200 кв/м,  в административном районе Арабкир —  3000 кв/м, в административном районе Шенгавит —  600 кв/м,   в административном районе Ачапняк —  200 кв/м,