Վահան Քերոբյանը մանրամասներ է հայտնել ՌԴ կատարած աշխատանքային այցից
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵնՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանը մանրամասներ է հայտնել ՌԴ կատարած աշխատանքային այցից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Վահան Քերոբյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացրել է, որ հուլիսի 5-ին հանդիպել է ՌԴ Արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հետ։
«Ջերմ բարեկամական մթնոլորտում քննարկել ենք մի շարք կարևոր հարցեր, որոնք ուղղված են Հայաստան-ՌԴ առևտրատնտեսական հարաբերությունների և արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության խորացմանը»,-նշել է Վահան Քերոբյանը։
Նա տեղեկացրել է, որ քննարկման ընթացքում անդրադարձել է կատարվել 2020թ․-ին Հայաստանի և Սվերդլովսկի մարզի միջև համատեղ ստեղծված աշխատանքային խմբի աշխատանքների ակտիվացմանը, քննարկվել է Հայաստանի ազատ տնտեսական գոտիներում ռուսական ընկերությունների գործունեության ծավալման հեռանկարները, ինչպես նաև Հայաստանում արևային պանելների արտադրության մեջ ռուսական ընկերությունների մասնակցության հնարավորությունները:
Վահան Քերոբյանն աշխատանքային այցով ՌԴ-ում է՝ մասնակցելու «Իննոպրոմ-2021» միջազգային արդյունաբերական 11-րդ ցուցահանդեսին և ցուցահանդեսի շրջանակներում կազմակերպվող միջոցառումներին:

Armenian caretaker economy minister releases details from working visit to Russia
YEREVAN, JULY 6, ARMENPRESS. Caretaker Minister of Economy of Armenia Vahan Kerobyan presented details from his current working visit to Russia.
The minister said on social media that he had met with Russian Minister of Industry and Trade Denis Manturov on July 5.
“We have discussed a number of important issues in a warm friendly atmosphere relating to the Armenia-Russian commercial relations and the deepening of cooperation in the field of industry”, Vahan Kerobyan said.
He informed that they also discussed the prospects of expanding the activity of Russian companies in Armenia’s free economic zones, as well as the opportunities of participation of Russian companies into the production of solar power plants in Armenia.
Mr. Kerobyan has visited Russia to participate in the 11th Innoprom 2021 international industrial exhibition which will last until July 8.